Tipy kam na výlet - Beroun a okolí

BerounDnes.cz
BerounDnes.cz
Tipy na výlet - BerounDnes.cz

Kam na výlet

BerounDnes.cz » Tipy na výlet » Svatý Jan pod Skalou
Přidej tip na výlet

Svatý Jan pod Skalou

Foto: Svatý Jan pod Skalou, z vrchu od cs:ŠJů Vlastní dílo. Licencováno pod CC BY-SA 3.0 via Wikimedia Commons.

Svatý Jan pod Skalou je obec ve Středočeském kraji, okrese Beroun, asi 30 km JZ od Prahy a necelých 5 km východně od Berouna. Leží v srdci Chráněné krajinné oblasti Český kras a společně s Karlštejnem a starodávným Tetínem patří mezi nejzajímavější turistické lokality okresu.Atraktivnost tohoto krásného místa vedla již v minulosti k vytvoření první, nejstarší značené turistické cesty v Čechách - cesty Vojty Náprstka BEROUN - SV. JAN - KARLŠTEJN.

V okolí obce jsou situovány 3 naučné stezky přírodní rezervace a zajímavý skanzen těžby vápence v nedalekém lomu Paraple, provozovaný společností BARBORA.

O víkendech a svátcích jsou pro veřejnost zpřístupněny nejzajímavější památkové objekty a stálá expozice z bohaté historie obce.

Nejkrásnější ve Svatém Janu je impozantní vápencová Svatojánská skalní stěna, která se vypíná do výšky 210 m nad okolní terén a dominuje tak celému okolí.


Odkazy:

Wikipedia
svatyjan.czMapa:Copyright © 1/2009-2017 M+MPspol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PřeloučDnes.cz | Photos © Freedigitalphotos.net | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.