BerounDnes.cz
BerounDnes.cz » Zpravodajství » Z regionu » Berounský deník - zprávy

Z regionu

Berounský deník - zprávy Zdroj: Berounský deník - zprávy |

Rekonstrukce plzeňské skončí v říjnu, kraj vybere novou firmu

17. 10. 2018 | Beroun /FOTOGALERIE/ - Kolony vozidel a dopravní zácpy na městských křižovatkách by měly být v Berouně už za dva týdny jen hořkou vzpomínkou na problematickou rekonstrukci silnice v Plzeňské ulici. Ta trvá zhruba už téměř půl roku. Podle vyjádření středočeského radního pro dopravu Františka Petrtýleho mají stavební práce skončit k 30. říjnu letošního roku.

Kraj schválil ještě šedesát žádostí o kotlíkovou dotaci. Další šance příští rok

16. 10. 2018 | Berounsko - Ještě šedesátku žádostí v celkové hodnotě 6,5 milionu korun schvalovala krajská rada. Stalo se tak v rámci druhé výzvy, kdy mohou lidé žádat o peníze na výměnu zdrojů tepla na pevná paliva v rodinných domech.

Prahu z Berounem by měl v budoucnu propojit dlouhý tunel

16. 10. 2018 | Berounsko - Správa železniční dopravní cesty se opět začala zabývat realizací myšlenky na výstavbu tunelu, který má propojit Prahu s Berounem. Začátkem příštího roku budou k dispozici výsledky Studie proveditelnosti nové trasy Praha - Beroun/Hořovice, kterou zadala Správa železniční dopravní cesty (SŽDC).

V Žebráku objevili rukopis z konce 19. století

15. 10. 2018 | Žebrák /FOTOGALERIE/ - Město Žebrák již několik let usiluje o navrácení sochy sv. Jana Nepomuckého zpět ke kostelu sv. Vavřince na náměstí. Tomu nakonec bylo vyhověno a Národní památkový ústav se uvolil, že ze svého lapidária sochu pod několika podmínkami propůjčí.

Pod traktorem našli policisté mrtvého muže

15. 10. 2018 | Březová – Zatím z neznámých příčin se udála v nedělním odpoledni tragická událost nedaleko Březové. Pod zahradním traktorem našli mrtvého muže. Policie ČR v současné době případ vyšetřuje.

Zdice mají desetitisíce nových stromů

15. 10. 2018 | Zdice - Město Zdice získalo za poslední čtyři roky na dotacích celkem 56 milionů korun. Díky nim mohlo město zrealizovat několik nákladných investičních akcí. Mezi ně patří i projekty na obnovu a výsadbu zeleně v městských ulicích a lesích.

Jaroslav Gross hodnotí třicátý ročník Cibulového jarmarku v Hořovicích

15. 10. 2018 | Hořovice /ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ - Cibulové copy jsou tradičním znamením Cibulového jarmarku, ovšem ten hořovický už zdaleka není jen o cibuli. Všechno to totiž začalo, když se hořovičtí zahrádkáři inspirovali před třiceti lety za hranicemi státu a řekli si, že něco podobného uspořádají i u nás.

Děti si mohou hrát v zimních zahradách

14. 10. 2018 | Beroun - Mateřské škole Pod Homolkou je letos padesát let. Jako dárek ke svému jubilejnímu výročí dostala od města celkovou a zásadní rekonstrukci se zimními zahradami. V minulém roce se během prázdnin vyměnily ve vnitřních prostorách rozvody vody, odpadu i elektřiny. Ty nejzásadnější stavební práce ale školku čekaly letos.

Teplotní rekordy padaly i v sobotu. Nejtepleji bylo na Berounsku

13. 10. 2018 | Berounsko - Česká republika má za sebou jeden z nejteplejších podzimních dní. Téměř třicet meteorologických stanic během soboty 13. října zaznamenalo historicky nejvyšší naměřené teploty. Na Berounsku se rtuť teploměru vyšplhala až na 24,4 stupně Celsia. Teplotní rekordy padaly v Česku už čtvrtý den po sobě. Teplé počasí bude panovat i nadále.

Zdice rozšíří kapacitu základní školy, investují do nové budovy

13. 10. 2018 | Zdice - Dalším městem, které se rozhodlo investovat do rozšíření kapacity základní školy, je i město Zdice. Minulé zastupitelstvo města schválilo nákladnou výstavbu nové budovy druhého stupně základní školy. Ta se vybuduje na místě bývalé mateřské školy v ulici Žižkova.

Jiří Míka: Na Velké sídliště politici zapomínají, chci to změnit

13. 10. 2018 | Beroun /ROZHOVOR/ - V novém berounském zastupitelstvu získalo kromě tradičních stran a hnutí také dva mandáty zcela nové hnutí Lepší Beroun. To vzniklo krátce před komunálními volbami s cílem zlepšit životní prostředí na Velkém sídlišti, na které podle lídra hnutí Jiřího Míky komunální politici už roky zapomínají.

Nové lanové centrum láká rodiny s dětmi

12. 10. 2018 | Králův Dvůr - Kluci a děvčata z Králova Dvora získali od města další zábavnou atrakci. Jedná se o lanové centrum s přírodním hřištěm, které vzniklo poblíž počapelského kostela. Od svého otevření se pomalu a jistě stalo vyhledávaným místem, kde tráví svůj volný čas nejen rodiny z Králova Dvora, ale i z okolních obcí a z Berouna.

Zastaví nové zastupitelstvo opravu koupaliště? Berouňané se toho bojí

12. 10. 2018 | Beroun - Obyvatelé berounského Velkého sídliště netrpělivě čekají na výsledek právě probíhajících jednání o novém vedení berounské radnice a potažmo města Berouna. Na srdci jim leží osud místního venkovního koupaliště. To bylo vybudované v sedmdesátých letech a jeho technologie je velmi zastaralá a hlavně opotřebovaná.

V Neumětelích měli ve středu nejtepleji z celého kraje

11. 10. 2018 | Neumětely – Česká republika zažívá babí léto, jak se patří. Vyšších teplot si občané užívali zejména tento týden, kdy se teploty přes den stabilně pohybovaly nad 20 °C. Těch nejteplejších dní si ale mohli užít právě obyvatelé Berounska.

Složení nové vládnoucí koalice může Berouňany překvapit

11. 10. 2018 | Beroun - Povolební vyjednávání o novém vedení berounské radnice neberou konce. Přestože někteří lídři byli původně přesvědčeni, že bude hotovo už v úterý večer, není tomu tak. V současné době je ve hře několik variant. Která bude ta konečná, si žádná ze zainteresovaných stran netroufá odhadnout. Natož potvrdit.

Hořovice žádaly o nový podchod, na odpověď doteď čekají

10. 10. 2018 | Hořovice - Zastupitelé města již dlouhou dobu řeší otázku prodloužení podchodu na železničním nádraží. Vyřešilo by to totiž rizikové místo, kterému se příchozí na vlak ze směru od Sklenářky nemohou vyhnout.

V menších městech se do užšího vedení dostanou i méně úspěšné strany

10. 10. 2018 | Berounsko - V menších městech berounského regionu vyjednávání o koalici pomalu končí. V Hořovicích už mají o složení vedení města jasnou představu. Zbývá už jen vyřešit pozice v radě a podepsat smlouvu o spolupráci. Podle vyjádření současného starosty Hořovic Jiřího Peřiny se ve vedení města nic nezmění.

Kdo bude příštím starostou Berouna? Zájemců je hodně

9. 10. 2018 | Beroun - Povolební vyjednávání v Berouně jsou rozjetá na plný plyn a jak se zdá, vyvrcholí v úterý večer. Hlavní roli v nich samozřejmě hrají Nezávislí Berouňáci, kteří v jednadvacetičlenném zastupitelstvu získali pět mandátů a pak hnutí ANO a Beroun sobě, oba po čtyřech mandátech a také ODS, která získala v zastupitelstvu tři místa. Lepší Beroun, který je v berounském zastupitelstvu nováčkem, se svými dvěma mandáty na čelní pozice útočit nemůže. A stejně tak KSČM, která získala jeden. ...

Králův Dvůr ovládla modrá barva, odpadají koaliční jednání

7. 10. 2018 | Králův Dvůr - S naprosto nečekaným a obdivuhodným výsledkem skončily komunální volby v Králově Dvoře. Všechny strany a hnutí zde převálcovala ODS v čele se současným starostou Petrem Vychodilem. V sedmnáctičlenném zastupitelstvu získala jedenáct mandátů. Jedná se tak o historicky největší úspěch ODS v Králově Dvoře. V roce 2014 jich získala sedm. Modré barvě tak nebude patřit jen post starosty a místostarosty, ale i celá rada. ...

V Hořovicích zůstanou ve vedení města sociální demokraté, podpoří je komunisté

7. 10. 2018 | Hořovice – Komunální volby v Hořovicích sice zamíchaly mandáty jednotlivých stran a hnutí, ale k velkému třesku na radnici nedojde.

Zdroj: Berounský deník - zprávy - berounsky.denik.cz
08:12:51 | 17.10.2018Topná sezóna před námi. Nezapomeňte zkontrolovat komíny!

S příchodem podzimních chladů se v našich domácnostech pomalu začíná přitápět. Pohodlí domova a teplo krbu či ústředního topení z kotle dává zapomenout na podzimní plískanice. Jenže - častokrát zapomeneme na velice důležitou věc: Máme zkontrolovaný ...

Hřiště je hotovo, na některé herní prvky přispěla Nadace ČEZ

24.09.2018 | Z regionu

TRUBÍN - Malá obec poblíž Berouna a Králova Dvora se dočkala nového dětského hřiště. Stalo se tak i díky mobilní aplikaci EPP - Pomáhej pohybem Nadace ...

Znáte Rodinu Odvedle? Přihlaste se a prožijte s ní nevšední zážitek

22.09.2018 | Z regionu

Již po patnácté organizuje Slovo 21, z. s., integrační projekt Rodina Odvedle, do něhož se od počátku zapojilo 1550 rodin. Jedná se o jedinečnou příle ...Středa 17.10.2018
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2018 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.