BerounDnes.cz
BerounDnes.cz » Zpravodajství » Kultura, volný čas

Prázdninové akce Muzea Českého krasu v Berouně, Hořovicích a Žebráku

09.07.2024
Muzeum Českého krasu v Berouně a na svých pobočkách v Hořovicích a Žebráku nabízí atraktivní prázdninový program pro děti i dospělé návštěvníky. Kromě prohlídky stálých expozic jsou k vidění i ty sezonní, které se zaměřují především na návštěvníky z řad dětí.
Foto: kr-stredocesky.cz

Beroun


Berounské muzeum pro letní sezónu otevřelo výstavu Lego: Umění z kostiček. K vidění je zde několik desítek lego exponátů - mimo jiné i modely historických budov muzea (jak jinak, než z lega). Samozřejmostí je i dětská herna. Zatímco si děti budou stavět, mohou si rodiče v klidu prohlédnout výstavu Český kras a jeho lidé a dozvědět se tak spoustu zajímavostí - mj. si prohlédnout i unikátní Tetínský poklad. Při návštěvě Berouna byste neměli minout ani Plzeňskou bránu s expozicí o berounském opevnění a krásným výhledem na centrum města.

Geopark Barrandien


Zajímavá je i exteriérová expozice, která seznamuje s geologickou stavbou Barrandienu. Zároveň nabízí lákavé geoaktivity pro celou rodinu:

Minecraft a kameny 12. července a 21. srpna 2024, Muzeum Českého krasu Beroun


Zvládneš jako skutečný geolog objevit naleziště nerostných surovin ve světě simulovaném podle skutečných předloh? Zábavně edukační program v prostředí populární hry Minecraft. Na akci je povinná rezervace míst.

Den s geologem - zlatá horečka 13. července a 22. srpna 2024, Muzeum Českého krasu Beroun


Staňte se s námi na jeden den zlatokopem a vyzkoušejte si techniku rýžování pravého zlata a českých granátů. Těšit se můžete i na ukázky zlata a jiných minerálů pod mikroskopem. Ukážeme si i zlatokopecké vybavení.

Den s geologem - do světa sopek 18. července a 14. srpna 2024, Muzeum Českého krasu Beroun


Poznejte pradávné sopky v Čechách a jejich souvislosti s drahými kameny. Uvidíte videa a animace sopečných erupcí, poznáte rizika a přínosy sopečné činnosti. Sáhnete si na skutečné sopečné kameny a děti si mohou namalovat vlastní sopku ozdobenou skutečnými kameny. Nechybí ani rýžování českých granátů.

Exkurze na naleziště zkamenělin


19. července 2024 a 16. srpna, sraz v 10:00 na parkovišti u Koněpruských jeskyní

Poznejte zdejší pradávná moře a najděte si vlastní zkamenělinu. Vydejte se s námi na terénní exkurzi do okolí Koněpruských jeskyní.

Den s geologem - o krasu a jeskyních 1. a 31. srpna 2024, Muzeum Českého krasu Beroun


Vyzkoušíte si modelování sošky z krasové hlíny, uvidíte videa a animace o jeskyních. Poznejte tajemství jeskyní a drsnou práci jeskyňářů.

Den s geologem 27. července 2024, Muzeum Českého krasu Beroun


Staňte se na den geologem! Poznejte pradávná moře a sopky našeho regionu, uvidíte videa a animace sopek a pradávných moří. Připraveny budou i ukázky hornin, minerálů a zkamenělin, vyklepávání krystalů a rýžování českých granátů.

Muzeum Hořovicka


V Hořovicích si můžete prohlédnout stálou expozici i novou výstavu s názvem Zachráněné poklady. Vystaveny jsou vybrané předměty z muzejních sbírek, které nalezl a uschoval správce hořovického muzea Dr. Maličký mezi věcmi ze zámku vyhozenými posádkou Rudé armády během června roku 1945. Pro děti je připravená dětská hernička se stavebnicí GECCO, kde si mohou vyzkoušet postavit hrad, věž nebo pevnost. Ve středu 17. července se koná workshop techniky plstění a 2. srpna koncert legendární skupiny Odyssea.

Městské muzeum v Žebráku


Letošní sezónní výstava v prostorách žebráckého muzea pojednává o obuvnickém řemesle a věnuje se také místnímu ševcovskému cechu. Přibližuje jeho historii, seznamuje s používaným nářadím a typickým vybavením řemeslnické dílny, pojednává o tradicích, prezentuje dokumenty o mistrech a tovaryších. Prezentovány jsou rovněž předměty z bohatých muzejních sbírek, které pocházejí z dílen žebráckých i berounských ševců první poloviny 20. století. Pro děti je připraven zajímavý doprovodný program s ševcovskou tématikou (12. července např. workshop - výroba barefoot sandálů). Výstava je doplněna i exponáty ze stavebnice SEVY, kde si malí návštěvníci prohlédnout obuv významných historických osobností - jak jinak, než z kostiček. Botičky nebo jiné modely ze SEVY si můžete postavit i sami v dětské herničce.

Zdroj: Středočeský kraj
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na X

Další články z rubriky Kultura, volný čas

Kulturní instituce Středočeského kraje představily svůj adventní program

Středočeské galerie a muzea představily bohatý adventní program. Návštěvníci se mohou těšit na výstavy, vánoční trhy, koncerty, výtvarné dílny či soutěže napříč Středočeským krajem. Tento rok advent začíná 3. prosince, ale některé akce mohou zájemci ...

Advent a Vánoce ve středních Čechách: Betlémy, tradice a zážitky

Adventní čas si ve středních Čechách užijete naplno. Navštivte vánoční trhy, kde se ponoříte do kouzla vánoční atmosféry a ochutnáte tradiční lahůdky. ...

Letní prázdninová soutěž Déčka již po osmé, tentokrát s podtitulem Konec telky?!

Stejně jako v předchozích letech přichází Déčko s letní prázdninovou hrou pro celou rodinu, tentokrát s podtitulem Konec telky?! Principem je motivova ...

Středočeský kraj bude na olympiádě dětí a mládeže v Královéhradeckém kraji reprezentovat 88 sportovců

V neděli 22. ledna 2023 začíná 20. ročník Olympiády dětí a mládeže, který se bude konat v Královéhradeckém kraji. Středočeský kraj bude reprezentovat ...

Rada Středočeského kraje podpořila spolufinancování projektových záměrů na rozvoj kultury a cestovního ruchu

Krajští radní schválili spolufinancování celkem čtyř projektových záměrů z oblasti kultury a cestovního ruchu. Celková hodnota projektů činí více než ...

Neděle 14.7.2024
Středočeský kraj
Další regiony »


Nastavení cookies | GDPR | O nás, kontakty | Přidat firmu | O regionu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2024 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes