BerounDnes.cz
BerounDnes.cz » Zpravodajství » Krimi zprávy z regionu » HZS Středočeského kraje

Krimi zprávy z regionu

HZS Středočeského kraje Zdroj: HZS Středočeského kraje |

Vzácná návštěva ve Velvarech

22. 5. 2019 | Ve středu 22. května v odpoledních hodinách poctily svou návštěvou ministryně financí JUDr. Alena Schillerová, Ph.D., a hejtmanka Středočeského kraje Ing. Jaroslava Pokorná Jermanová dobrovolné hasiče ve Velvarech.

V Kolíně procvičovali připravenost na výskyt ptačí chřipky

22. 5. 2019 | V úterý 21. května v půl jedenácté dopoledne přijalo Krajské operační a informační středisko HZS Středočeského kraje informaci o výskytu aviární influenzy ve velkochovu slepic v Kolíně – v tomto případě však bylo ohlášení mimořádné události součástí prověřovacího cvičení.

Druhý poplachový stupeň při požáru garáže na Rakovnicku

21. 5. 2019 | V pondělí 20. května pár minut po osmnácté hodině přijala operátorka tísňové linky Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje informaci o výbuchu a následném požáru garáže v obci Městečko na Rakovnicku.

Kolínští hasiči absolvovali cvičení s mezinárodní účastí

20. 5. 2019 | V polovině května proběhlo v Kolíně mezinárodní klasifikační cvičení systému MAS (Mutual Aid System) v rámci kyanidové sekce organizace CEFIC (Evropský svaz chemického průmyslu), které je důležité pro odbornou klasifikaci jednotky HZS podniku Draslovka Kolín. Profesionální hasiči kolínského územního odboru HZS Středočeského kraje využili příležitosti, že se cvičení koná mimo areál podniku, a do jeho průběhu se aktivně zapojili. ...

Putovní pohár si z kladenského Sletiště odvezla ZŠ Školská

17. 5. 2019 | Na známém Městském stadionu Sletiště v Kladně se v pátek 17. května 2019 uskutečnila už tradiční velká hasičská soutěž o putovní pohár velitele stanice HZS Kladno se zažitým názvem „Strádal Cup“.

Hasiči procvičovali zásah u vážné hromadné dopravní nehody

16. 5. 2019 | Šest automobilů, z toho jedna dodávka. Několik zraněných, téměř všichni ve vozidlech zaklínění. To byl námět společného cvičení složek integrovaného záchranného systému, které se odehrálo ve čtvrtek 16. května v dopoledních hodinách na letišti u Tlustic na Berounsku.

Slavnostní předání záchranného lodního kontejneru

13. 5. 2019 | U příležitosti státního svátku a konání 23. ročníku Dne záchranářů kolínští profesionální hasiči slavnostně převzali do své výbavy nového pomocníka – záchranný lodní kontejner.

Hasiči asistovali při nouzovém přistání malého letadla u Příbrami

11. 5. 2019 | V sobotu 11. května dvě minuty před půl jedenáctou přijalo Krajské operační a informační středisko HZS Středočeského kraje žádost z letiště u Dlouhé Lhoty nedaleko Příbrami o asistenci jednotek požární ochrany při chystaném nouzovém přistání malého dopravního letadla se čtyřmi osobami na palubě.

Středočeští hasiči ocenili malého hrdinu

9. 5. 2019 | Ke konci března se malý chlapec z obce Pyšely na Benešovsku zachoval jako opravdový hrdina.

Kolínský Den záchranářů navštívily tisíce lidí

8. 5. 2019 | Ve středu 8. května se v Kolíně uskutečnil už 23. ročník Dne záchranářů, kterého se kromě základních složek integrovaného záchranného systému zúčastnily i městská policie, Krajská hygienická stanice Středočeského kraj, Český červený kříž, BESIP a další složky a organizace.

V neratovické Spolaně proběhlo finále druhého ročníku Výzvy pro chemika

7. 5. 2019 | Spolana Neratovice, tradiční chemický výrobce patřící do skupiny Unipetrol, uspořádala společně s Gymnáziem Václava Třebízského ve Slaném a Hasičským záchranným sborem Středočeského kraje chemickou soutěž určenou pro žáky 8. a 9. tříd základních škol.

Krchlebská věž opět odstartuje krajskou soutěž v požárním sportu

6. 5. 2019 | V sobotu 8. června se v Krchlebech nedaleko Čáslavi uskuteční už 18. ročník závodu ve výstupu do čtvrtého podlaží cvičné věže pomocí jednohákového žebříku.

Krchlebská věž opět odstartuje krajskou soutěž v požárním sportu

6. 5. 2019 | V sobotu 8. června se v Krchlebech nedaleko Čáslavi uskuteční už 18. ročník závodu ve výstupu do čtvrtého podlaží cvičné věže pomocí jednohákového žebříku.

Svatý Florián otevřel veřejnosti většinu středočeských stanic

6. 5. 2019 | V sobotu 4. května si hasiči připomněli svátek svého patrona svatého Floriána. Středočeští hasiči při této příležitosti opět nechali nahlédnout do většiny svých stanic.

Letošní čarodějnické pálení proběhlo ve Středočeském kraji v poklidu

1. 5. 2019 | Oproti jiným rokům proběhly letošní oslavy Filipojakubské noci ve středních Čechách v poklidu. Hasiči zaznamenali za období od 30. dubna 19:00 hodin do 1. května 7:00 hodin pouhých 17 událostí. Z toho jenom sedm tvořily požáry, zbytek byly události, kdy hasiči vyjížděli na oznámení o požáru, ale po příjezdu na místo se ukázalo, že jde o hlídané pálení čarodějnic.

Účelová investiční dotace pro jednotky JSDH obcí - pro rok 2020

29. 4. 2019 | MV-generální ředitelství Hasičského záchranného sboru České republiky sděluje, že byly vyhlášeny výzvy pro podání žádostí o dotace obcím v rámci programu „Účelové investiční dotace pro jednotky SDH obcí“ pro rok 2020.

Příbramští hasiči si vyzkoušeli likvidaci požáru ve věznici

29. 4. 2019 | V pondělí 29. dubna bylo uskutečněno prověřovací cvičení v příbramské věznici v městské části Bytíz, kde vznikla mimořádná událost typu požár.

Školení starostů na Voticku mělo téměř stoprocentní účast

26. 4. 2019 | Ve čtvrtek 25. dubna 2019 proběhlo ve Voticích na Benešovsku školení starostů z území obce s rozšířenou působností Votice. Školení se zúčastnili nejen všichni starostové, ale i velitelé dobrovolných jednotek, které jsou zařazeny do plošného pokrytí v rámci tohoto území. Pouze jeden z velitelů se ze školení z vážných důvodů omluvil.

Dopravní nehoda tří kamionů uzavřela Pražský okruh

26. 4. 2019 | V pátek 26. dubna před devátou hodinou byla středočeským hasičům ohlášena dopravní nehoda tří nákladních automobilů na Pražském okruhu D0 poblíž obce Hodkovice v okrese Praha-západ.

Výbuch nalezené munice prověřil složky IZS na Mladoboleslavsku

25. 4. 2019 | Ve čtvrtek 25. dubna po půl jedenácté dopoledne byly základní složky integrovaného záchranného systému vyslány k výbuchu nalezené munice v lesním porostu v katastru Benátek nad Jizerou, kde byla při výletu studentů nalezena munice a neodbornou manipulací s ní došlo k detonaci a následnému poranění a usmrcení několika osob.

Zdroj: HZS Středočeského kraje - hzscr.cz
22:12:16 | 23.05.2019Administrativně zaniklá vozidla definitivně nelze dodatečně zapsat do registru

Ombudsmanka i její zástupce usilovali o to, aby ti, kdo se do zákonem stanoveného termínu nezapsali jako vlastníci vozidel, měli ještě šanci chybu napravit. "Sankce" za to, že své vozidlo včas nepřihlásili, se totiž jeví jako velmi tvrdá. Kvůli ...

Obránci zvířat vypustili hejno plyšových slepic na Slepičí tour!

23.05.2019 | Z regionu

Sedm plyšových slepic zítra vyráží na svou pouť čtrnácti kraji v České republice. Akci nazvanou Slepičí tour organizuje spolek OBRAZ a jejím cílem je ...

Středočeští kuchtíci postoupili do Finále Zdravé 5

23.05.2019 | Z regionu

Žákům Mateřské školy Chyňava se podařilo probojovat se v kuchařském klání Finále Zdravé 5 až do celostátního finále. Děti prokázaly cit pro zdravou vý ...Čtvrtek 23.5.2019
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezký kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2019 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.