BerounDnes.cz
BerounDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Berounský deník - zprávy

Z regionu

Berounský deník - zprávy Zdroj: Berounský deník - zprávy |

Spolek Berounská zeleň začal pracovat na trvalkovém záhonu na Paloučku

20. 4. 2021 | /FOTOGALERIE/ Na Paloučku u židovského hřbitova vzniká pod iniciativou spolku nový komunitní park. A právě příprava trvalkového záhona, která proběhla v neděli 18. dubna, je jeden z prvních kroků k celkové přeměně místa.  

Pozor, netrhat! U Koněprus kvete přísně chráněný koniklec luční český

20. 4. 2021 | /FOTOGALERIE/ U Koněprus právě kvete klenot české a středoevropské fauny, přísně chráněný koniklec luční český. Tato květina roste pouze ve střední Evropě a u nás jen na několika místech ve středních Čechách, včetně oblasti kolem Koněprus, a pak také na jižní Morově.

Rodinné centrum Slunečnice pořád doufá, že bude moci už v květnu otevřít

19. 4. 2021 | /FOTOGALERIE/ Rodinné centrum Slunečnice je neziskovou organizací se sídlem v Berouně. Centrum nabízí širokou škálu kroužků a kurzů pro děti a dospělé, akce pro celé rodiny, služby dětských skupin, podporu pěstounským rodinám či poradenské služby v různých sociálních oblastech a v neposlední řadě i letní příměstské tábory.

Projekt koridoru mezi Karlštejnem a Berounem prošel posouzením vlivu na přírodu

19. 4. 2021 | Stavba by měla proběhnout v letech 2022 až 2024, stavbaři budou muset dát pozor na vzácný lomikámen. Správě železnic se otevírají dveře k vylepšení dalšího úseku 3. koridoru kolem Berounky. Plán na takzvanou optimalizaci necelých sedmi kilometrů dlouhého úseku od Karlštejna k Berounu úspěšně prošel posouzením vlivu na okolí (EIA). Ministerstvo životního prostředí vydalo souhlas 7. dubna.

V ZUŠ Schola musica Stella maris se postupně výuka vrací k normálu

19. 4. 2021 | /FOTOGALERIE/ S návratem dětí do škol se obnovuje prezenční výuka i v králodvorské Soukromé základní umělecké škole Schola musica Stella maris. Od minulého pondělí 12. dubna s příchodem částečného rozvolnění se ve zařízení zavedlo vyučování, které v současnosti funguje v omezené formě jeden žák a jeden učitel. Kolektivní předměty budou i nadále probíhat v online formě.

U Černošic skončilo omezení na železnici kvůli narušenému sloupu po nehodě

18. 4. 2021 | /FOTOGALERIE/ Správa železnic už opravila kotevní stožár v Černošicích, který letos na konci ledna poškodil náraz automobilu při nehodě. Mělo by tím pádem skončit i omezení na trati, zejména mezi Dobřichovicemi a Radotínem.

OBRAZEM: V lomu Mořina u Tetína se těží v pěti těžebních patrech

18. 4. 2021 | Lom Mořina – provoz Tetín se rozléhá mezi obcemi Tetín a Srbsko. V současnosti se v lomu dobývá v pěti těžebních patrech. Těženou surovinou jsou vápence pro chemické účely a vápence vhodné jako kamenivo různých frakcí, které má posléze široké využití ve stavebním průmyslu a hobby odvětvích.

Starosta Komárova: Peníze na účtu vypadají hezky, je ale lepší je investovat

18. 4. 2021 | /FOTOGALERIE/ Komárov je další obcí, kam zavítal redaktor Berounského deníku v rámci projektu Deník na návštěvě. Se starostou Jaroslavem Kleknerem přišla řeč na priority městyse pro letošní rok a bilancoval se i uplynulý covidový rok.

Ve Vráži se s rekonstrukcí chodníku dočká oprav i místní pomník padlým

17. 4. 2021 | /FOTOGALERIE/ Ve Vráži se nachází pomník na památku padlým z první světové války, kde je vzdán hold i jednomu vojákovi z druhé světové války. Místo ale dlouho chřadlo. To se radnice obce rozhodla změnit a prostor kolem pomníku zvelebuje společně s naplánovanou rekonstrukcí a prodloužením chodníku, který kolem něj vede.

OBRAZEM: Tajemná postavička v postním betlému v Berouně byl chipmunk

16. 4. 2021 | Další soutěž doprovázela tradiční berounský betlém, který stál během velikonočních svátků na Husově náměstí. Opět se hádala tajemná postavička. Všichni, kdo odpověděli chipmunk, hádali správně. Jde o hlodavce, který je například proslavený postavičkami Chip a Dale z TV seriálu Rychlá rota. Správně odpovědělo celkem 67 hlasujících a starostka Soňa Chalupová vylosovala šestiletého Jakuba Pěničku, který si se svou maminkou přišel výhru osobně na radnici převzít. ...

Referendum v Srbsku: místní chtějí zabránit další výstavbě změnou územního plánu

16. 4. 2021 | /FOTOGALERIE/ O dalším osudu pozemků na Hrašově v Srbsku, které patří obci i soukromým majitelům, možná rozhodne místní referendum. Na petici, volající po jeho vyhlášení, už je 220 podpisů. V obci přitom žije přes 540 lidí.  

V Koněprusech už vědí, že stavba přivaděče vody nemusí vždy být snadnou akcí

15. 4. 2021 | /FOTOGALERIE/ Za horkého počasí se obec Koněprusy dlouhodobě potýká s nedostatkem vody. Například během extrémně suchého léta před třemi lety byly mnohé místní domy několik týdnů úplně bez vody. Koněprusy se proto v následujícím roce vrátily ke dvacet let starému projektu výstavby vodovodního přivaděče.

Vzpomínka na Barranda. Zkamenělá rostlina zdobí záhon u gymnázia v Berouně

14. 4. 2021 | /FOTOGALERIE/ Do první kamenné sestavy, která je součástí záhonu před berounským gymnáziem v Talichově ulici, byl přidán kámen se zkamenělinou. Přírodní exponát daroval spolku Velkolom Čertovy schody a s jeho instalací pomohli pracovníci AVE.

Konečně! Farmářské trhy se vrátily na Husovo náměstí v Berouně

13. 4. 2021 | /FOTOGALERIE/ Po dlouhé pauze se v úterý 13. dubna vrátily na berounské Husovo náměstí farmářské trhy. Protože ale stále přetrvávají omezení, působily ve studeném jarním ránu dost skromně. Na prostranství se téměř ztrácelo pouhých devět stánků.

Děti v ZŠ Komárov zvládly testování na jedničku. Nikdo nebyl pozitivní

12. 4. 2021 | /FOTOGALERIE/ V Komárově se prvňáčci povinného testování nebáli. Zvládli ho sami. Za půl hodiny bylo hotovo. „Ani trošku jsem se nebála, protože jsem věděla, že nám to bude dělat paní učitelka Ilonka,“ zhodnotila prvňačka Ráchel, která právě v Základní škole Komenského v Komárově absolvovala své první povinné testování na covid. 

Městys Komárov společně s místním Sokolem uspořádali akci Ukliďme Česko

12. 4. 2021 | /FOTOGALERIE/ Městys Komárov se v souvislosti s jarním úklidem zapojil, jako řada dalších subjektů v ČR, do celostátní akce Ukliďme Česko, která proběhla ve dnech od 27. března do 5. dubna.

Virtuální Běhy proti demenci podpoří berounskou organizaci Dementia

11. 4. 2021 | Jde o první díl seriálu charitativních běhů, jehož patronem jsou hokejista Michal Řepík a česko-finská běžkyně Kristiina Mäki. Akci pořádá společnost Rozběháme Česko, která se v rámci výzvy #myteporazime specializuje na virtuální běhy, a berounská nezisková organizace Dementia, na jejíž projekty poputují vybrané peníze.

Koněpruská vápenice ožije! Z technické památky bude nový výletní cíl

10. 4. 2021 | /FOTOGALERIE/ Koněpruská vápenice je zajímavou technickou památkou, kterou se v současnosti v obci snaží zachránit a zpřístupnit veřejnosti. Na místě vzniká expozice a odpočinkové místo, kde si lidé budou moci pozůstatky díla prohlédnout a zároveň si oddechnout během výletu.

Další ohnisko ptačí chřipky se objevilo v Hodyni na Berounsku

9. 4. 2021 | V pátek 9. dubna soukromý chovatel z Hodyně oznámil úhyn dvanácti kusů drůbeže. V chovu měl celkem čtyřicet slepic a osmnáct kachen domácích.

Jarmila Gruntová peníze na drahou plošinu původně věnovala postiženým dětem

9. 4. 2021 | /FOTOGALERIE/ Před šestnácti lety prodělala Jarmila Gruntová z Hořovic klíšťovou encefalitidu, která ji upoutala na invalidní vozík. Letos v lednu se dočkala nové plošiny za půl milionu, která jí velmi usnadnila život. Získala díky ní větší nezávislost.

Zdroj: Berounský deník - zprávy - berounsky.denik.cz
22:11:56 | 20.04.2021Zpravodajství BerounDnes.cz

V ČR skokově narostl počet lidí, kteří potřebují potraviny. Pomoci může každý během Sbírky potravin

Jarní kolo Sbírky potravin se uskuteční v sobotu 24. dubna 2021. Lidé budou moci v tento den od 8 do 18 hodin věnovat trvanlivé potraviny nebo drogistické zboží ve více než osmi stech obchodech po celé České republice. Již od 19. dubna po dobu 14 ...

Pražská integrovaná doprava zdraží, ceny jízdného se zvýší o čtvrtinu

Středočeský kraj s ohledem na výpadek příjmů způsobený pandemií koronaviru přistoupí ke zvýšení cen jízdného ve veřejné dopravě cca o 25 %. Úpravy se ...

Česká firma se úmyslně pokusila v rozporu se zákony do USA vyvézt puškové granáty

Celníci z Celního úřadu pro Středočeský kraj v pátek 16.4.2021 prováděli běžnou kontrolu zboží, jenž bylo určeno na export mimo území EU. V rámci své ...

V Berouně bude od 20. dubna uzavřen železniční podchod na Závodí

Železniční podchod na Závodí bude od úterý 20. dubna od rána do čtvrtka 22. dubna do odpoledních hodin uzavřen. Důvodem jsou pokračující opravy, na kt ...

Policie našla v Orlíku muže, po kterém pátrala v březnu

Po opakovaném pátrání po pohřešovaném muži M. N., který spáchal počátkem března sebevraždu skokem do vod orlické nádrže ze Žďákovského mostu, byli ko ...Úterý 20.4.2021
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2021 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.