BerounDnes.cz
BerounDnes.cz » Zpravodajství » Z regionu » Berounský deník - zprávy

Z regionu

Berounský deník - zprávy Zdroj: Berounský deník - zprávy |

Jako padělky lega zabavili hračky, které Lego nevyrábí

19. 4. 2019 | Beroun /FOTOGALERIE/ - Stavebnice a figurky, které označili za nelegální napodobeniny zboží se značkou Lego, zabavovali minulý týden v Berouně středočeští celníci. Ve skladu internetového prodejce hraček a dalších věcí pro děti, kam zavítali na základě udání – tedy podnětu veřejnosti, jak se správně říká – konstatovali, že se na místě nacházejí jak padělky originálních výrobků, tak produkty z lega vycházející, jež však oficiální výrobce vůbec nenabízí. ...

Omezte napouštění bazénů, doporučují před letní sezonou vodohospodáři

19. 4. 2019 | Berounsko - Otočíte kohoutkem a voda nepoteče - anebo poteče, ale jen velmi málo. A právě tomuto černému scénáři se snaží zabránit berounský VaK. Důvodem, proč s tím přichází právě v těchto dnech, je nadcházející letní sezona.

V Králově Dvoře chystají nová hřiště, lanové centrum bude rozšířeno

18. 4. 2019 | Králův Dvůr /FOTOGALERIE/ - Dlouhodobě velký zájem o dětská hřiště je v Králově Dvoře. A není ani divu - za poslední léta se jich otevřela celá řada. Jen za minulý rok byla tři, včetně oblíbeného lanového centra v Počaplech. To je svou stavbou v regionu zcela ojedinělé; ojedinělé je jednak rozlohou, ale i množstvím použitých prvků. K těm by se v následujících letech měly přidat další.

Akce Naše planeta, náš domov byla plná poznatků nejen pro děti

17. 4. 2019 | Králův Dvůr /FOTOGALERIE/ - Naše planeta, náš domov byl název akce, kterou pro děti i dospělé v Králově Dvoře na zámku a jeho okolí uspořádalo v úterý 16. dubna středisko volného času Domeček Hořovice spolu s městem.

Mateřinku v Litni mají dvoutřídní s kapacitou padesát dětí

16. 4. 2019 | Liteň - Městys Liteň má kolem 1150 obyvatel a leží asi 4,5 kilometru od Karlštejna. Mateřinku mají dvoutřídní s kapacitou 50 dětí. Děti od 3 let jsou v jedné třídě a druhou tvoří děti předškolního věku. Vzdělávací program školky se jmenuje Poznáváme svět. Z doprovodných kroužků si mohou děti vybrat keramický nebo vaření. Využívají také hořovický bazén pro plavání a jsou zapojeni do celorepublikového projektu Celé Česko čte dětem. ...

Protipovodňová hlídka v Berouně odhalila drobné průsaky

16. 4. 2019 | Beroun /FOTOGALERIE/ - Protipovodňový systém v Berouně prošel každoroční kontrolou. Té zúčastnili zhotovitel stavby, rakouská firma Habau, projektanti z povodí Vltavy, techničtí odborníci z města i berounští hasiči. Ti přijeli i s těžkou technikou, s níž jednu z branek zdvíhali, a která na třicet minut zcela zablokovala most Na Ostrově.

FOTOKVÍZ: Poznáte obec na Berounsku?

15. 4. 2019 | Berounsko - Všímáte si svého okolí? Samozřejmě ano. Ale poznáte města a obce regionu podle detailů, které pro vás zachytil hledáček redakčního fotoaparátu? Zkuste to s naším novým fotokvízem. Poznáte, odkud vám snímky přinášíme tentokrát?

Dívenka zkolabovala při závodech. Život jí zachránili svědci

14. 4. 2019 | Berounsko - Běžecké závody mohly skončit tragédií nebýt pohotového zásahu svědků. Na dětských závodech zkolabovala jedna z malých běžkyň. Svědci neváhali a bezchybnou resuscitací dívence zachránili život.

Stromy u městských hradeb musely k zemi. Hrozil jejich pád

13. 4. 2019 | Beroun /FOTOGALERIE/ - Okolí berounských městských hradeb je stále lemováno vzrostlými stromy. Těch ale bývalo ještě před pár dny podstatně víc. Některé kusy totiž musely být vykáceny. Důvodem byla dřevokazná houba, kterou byly dřeviny napadeny. Ta narušila jejich vnitřní strukturu a v podstatě je zabila. Celkem tak padlo 16 stromů. Pokácet se přitom měly do 15. dubna.

Cestovatelé vyprávěli o tříměsíčním dobrodružství v Indii a Nepálu

12. 4. 2019 | Žebrák /FOTOGALERIE/ - Více než šedesáti diváky se ve čtvrtek 11. dubna zaplnil sál Kulturního domu v Žebráku. Všichni si přišli vyslechnout vyprávění mladých cestovatelů Kiky Šrédlové a Jiřího Holešovského, kteří navštívili nejprve Nepál a následně Indii. Promítali zajímavé fotografie i videa ze svého tříměsíčního dobrodružství a sdělili své poznatky a dojmy o obou zemích.

Berounu přibude semafor i kruhový objezd. Pomůžou plynulosti i bezpečnosti

12. 4. 2019 | Beroun - Ke změnám v oblasti dopravy dochází v Berouně čím dál častěji. Není tomu ani měsíc, kdy byl pozměněn semaforový systém na křižovatce ulic Plzeňská a Tyršova a už se chystá další. Zcela nový semafor by měl vyrůst na přechodu, kde se Plzeňská setkává se Sadovou. Současné dopravní řešení Sadové ulice není úplně ideální. Tato komunikace totiž ústí přímo na chodník, cyklostezku a na onen přechod, kde by měla vzniknou světelná signalizace. ...

Radní přijeli chválit nemocnici, záchranáře, hasiče i péči o seniory

11. 4. 2019 | Hořovice - Zřizování paliativních lůžek - tedy specializovaných oddělení pro pacienty v pokročilém stadiu nevyléčitelné nemoci, kde se dbá na mírnění bolesti, zachování důstojnosti umírajících a umožnění širšího kontaktu s blízkými, než mohou nabídnout běžná oddělení, je správná cesta.

Tip Deníku: Augustiánský klášter v Zaječově ožije jarmarkem

11. 4. 2019 | Zaječov - Brána augustiniánského kláštera sv. Dobrotivé v Zaječově se otevře v sobotu 13. dubna. Tyto nevšední prostory se letos poprvé rozhodli pořadatelé oživit velikonoční tématikou a jarmarkem. Od 10 do 18 hodin tam návštěvníci najdou kromě jarmarečního zboží také bohatý doprovodný program.

OBRAZEM: Budoucí prvňáčci zamířili v Králově Dvoře k zápisu

11. 4. 2019 | Králův Dvůr - Jako každoročně i letos se uskutečnil zápis dětí do prvních tříd na Základní škole v Jungmannově ulici v Králově Dvoře. Hodiny ještě neodbily čtrnáctou hodinu a před školou se pomalu scházeli budoucí prvňáčci pro školní rok 2019/ 2020. K zápisu s rodiči nakonec dorazilo 72 dětí, z toho bylo 33 chlapců a 34 děvčat. Pět dětí mělo takzvaný odklad školní docházky.

Před besedou s občany radní navštíví zdravotníky, seniory i hasiče

10. 4. 2019 | Hořovicko - Na Hořovicko se v rámci cyklu výjezdů zástupců vedení Středočeského kraje do regionů vypraví ve čtvrtek 11. dubna radní pro oblast bezpečnosti a zdravotnictví Robert Bezděk (ANO) a radní pro oblast majetku a ICT Josef Řihák (ČSSD). Občané se s nimi mohou setkat na besedě, jež se od 16. hodiny do 17.30 uskuteční v jednacím sále zastupitelů na hořovické radnici.

Sprejeři jsou velkým problémem. Beroun proto chystá zeď

10. 4. 2019 | Beroun /FOTOGALERIE/ - Nové výtvory samozvaných umělců v minulém týdnu přibyly na zdi berounské fary. Na ní se již od loňského podzimu objevují rozsáhlé graffity táhnoucí se takřka po celé ploše této historické stavby. Zvlášť nešťastné je na celém případu to, že tyto malůvky byly na zeď nasprejovány krátce poté, co byla za nemalé peníze zrekonstruována.

Školka v Chyňavě má vlastní vzdělávací program s názvem Botičky

9. 4. 2019 | Chyňava /FOTOGALERIE/ - Mateřská škola v Chyňavě je součástí základní školy a obě vede ředitelka Vladimíra Hamousová. Poloha v centru obce, sousedství se základní školou, velká vybavená zahrada s průlezkami, houpačkami, zahradním domkem, pískovištěm i tabulí na kreslení a příroda kolem, to jsou jen základní devizy této školky. Ve třech třídách je celkem devětašedesát dětí.

FOTOKVÍZ: Poznáte obec na Berounsku?

8. 4. 2019 | Berounsko - Všímáte si svého okolí? Samozřejmě ano. Ale poznáte města a obce regionu podle detailů, které pro vás zachytil hledáček redakčního fotoaparátu? Zkuste to s naším novým fotokvízem. Poznáte, odkud vám snímky přinášíme tentokrát?

Přes 600 lidí nasbíralo v Berouně a blízkém okolí 14 tun odpadu

8. 4. 2019 | Beroun - Již tradiční úklidová akce, nesoucí název Ukliďme Beroun, dospěla zdárného konce. A o tom, že to byl konec opravdu vydařený, svědčí i 14 tun odpadu, který více jak 600 dobrovolníků, mezi pátkem a sobotou, nashromáždilo. V odhozeném odpadu se krom běžných věcí, jako jsou lahve od alkoholu a plastikové sáčky, nacházela i stará elektronika.

Beroun vytáhl do boje proti potkanům

8. 4. 2019 | Beroun - Berounská radnice právě bojuje s potkany. Činí tak navzdory tomu, že jejich početní stav není na území města není nijak velký. To díky pravidelné deratizaci, která městský rozpočet ročně přijde na 120 tisíc korun. Právě taková deratizace začala v polovině března a potrvá dva měsíce. Další hubení proběhne na podzim letošního roku.

Zdroj: Berounský deník - zprávy - berounsky.denik.cz
22:12:00 | 19.04.2019Od soboty startuje druhý denní pár spojů do Krakova

Od soboty 13. dubna startuje druhý denní pár vlaků z České republiky do Krakova. Rozšiřuje se tak nabídka spojení do turisticky velmi atraktivního města zapsaného na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. České dráhy nabízejí v kooperaci se ...

Pylová sezona je již v plném proudu, nepodceňujme proto příznaky možné alergické reakce

05.04.2019 | Další

Podle České lékárnické komory (ČLnK) navštěvuje lékárny stále více dospělých lidí s alergickými příznaky. Alergie může postihnout pacienta v jakémkoli ...

Ne každá práce se započítává do důchodového pojištění

05.04.2019 | Ekonomika, podnikání

Chodit dlouhodobě pouze na brigádu a pracovat na dohodu o provedení práce se nemusí vyplatit, když pracovník později žádá o invalidní důchod. Může se ...Pátek 19.4.2019
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2019 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.