BerounDnes.cz
BerounDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Berounský deník - zprávy

Z regionu

Berounský deník - zprávy Zdroj: Berounský deník - zprávy |

Nehodám mají zabránit bílé šipky, řidičům pomáhají ohlídat si vzdálenost

7. 10. 2022 | Nové značení v podobě masivních bílých šipek směřujících vpřed uprostřed jednotlivých jízdních pruhů se objevilo na vozovce dálnice D5 u Zdic. Má bránit dopravním nehodám s vážnými následky, které se na dálnicích stávají v důsledku nedodržení bezpečné vzdálenosti: řidič nedobrzdí a najede na vozidlo před sebou.

OPUSTILI NÁS: Týdenní přehled zesnulých z Berounska

7. 10. 2022 | Ve spolupráci s hořovickou pohřební službou Pavla Zajíčka, berounskou pohřební službou Beran a Pohřebním ústavem Beroun, Řevnice – Jaroslava Filecová přinášíme jména zemřelých, s nimiž se jejich příbuzní a přátelé v uplynulých dnech rozloučili.

Rezivějící autobusové nádraží se opravuje. Město nebude vymáhat vzniklou škodu

7. 10. 2022 | Rezivějící přístřešky berounského autobusového nádraží se konečně opravují. Znalecký posudek prokázal, že firma Siacity, která konstrukce dodala, porušila smluvený technologický postup, když povrch neošetřila žárovým zinkem. Bývalý jednatel firmy říká, že je mu to jedno. Městu vznikla škoda tři čtvrtě milionu korun, kterou ale nebude vymáhat.

Studenti převzali certifikáty FCE zkoušky. Můžou nahradit maturitu z angličtiny

6. 10. 2022 | V Duslově vile v Berouně se ve středu 5. října uskutečnilo slavnostní předávání certifikátů úspěšného složení mezinárodní zkoušky Cambridge English, kterou studenti angličtiny podstoupili na berounské Jazykové škole PaedDr. Henrietty Mottlové. Takzvaný FCE certifikát může dokonce nahradit státní maturitní zkoušku z angličtiny. Do prostor, které využívá Městská galerie Beroun, se slavnostní předávání vrátilo po dvouleté covidové pauze. ...

Ceny energií zdraží pro zbytek roku vodu. Jak to bude dál, není ještě jasné

5. 10. 2022 | Raketový nárůst cen energií na burze v posledních dvou měsících donutil vodohospodáře z VAK Beroun přistoupit ke změně kalkulace regionální ceny pro vodné a stočné na zbytek letošního roku. Podle ředitele společnosti Jiřího Paula se jedná o bezprecedentní situaci.

Jak nalákat nastávající matky? Hořovická porodnice nabízí svačinové rauty zdarma

4. 10. 2022 | Na obecně se snižující porodnost reagují i jednotlivé porodnice ve snaze přesvědčit nastávající maminky, aby šly rodit právě k nim. V Nemocnici Hořovice, která disponuje největší porodnicí ve Středočeském kraji, nově přicházejí s rozšířenou nabídkou zdravých pokrmů.

OPUSTILI NÁS: Týdenní přehled zesnulých z Berounska

30. 9. 2022 | Ve spolupráci s hořovickou pohřební službou Pavla Zajíčka, berounskou pohřební službou Beran a Pohřebním ústavem Beroun, Řevnice – Jaroslava Filecová přinášíme jména zemřelých, s nimiž se jejich příbuzní a přátelé v uplynulých dnech rozloučili.

Na Berounsko se sjedou nejlepší řidiči sypačů. Budou soutěžit při rodeu

29. 9. 2022 | Nebývalé koncentrace vozidel údržby silnic si všímaví řidiči mohou v pátek 30. září všimnout na Hořovicku. Nebude to náhoda – a navíc půjde o auta, za jejichž volanty sedí opravdoví machři.

Učitelé se zdokonalovali v angličtině. Kvůli covidu o rok déle, než se plánovalo

26. 9. 2022 | /FOTOGALERIE/ Berounská střední zdravotnická škola dokončila tříletý program zvyšování si kvalifikace výuky vybraných předmětů v angličtině, který finančně podpořil program Evropské unie Erasmus+. A jak přibližuje ředitelka školy Leona Machková, především covid udělal z tohoto projektu výzvu, kterou se ale povedlo zdárně dotáhnout do konce.

OPUSTILI NÁS: Týdenní přehled zesnulých z Berounska

23. 9. 2022 | Ve spolupráci s hořovickou pohřební službou Pavla Zajíčka, berounskou pohřební službou Beran a Pohřebním ústavem Beroun, Řevnice – Jaroslava Filecová přinášíme jména zemřelých, s nimiž se jejich příbuzní a přátelé v uplynulých dnech rozloučili.

Králodvorské podvečery jsou zpět. Tentokrát se přednáška věnovala českému malíři

22. 9. 2022 | /FOTOGALERIE/ Po letních prázdninách se vrací cyklus besed Králodvorské podvečery. Ve středu 21. září místní domov s pečovatelskou službou navštívila edukátorka Monika Švec Syblová, která ve své přednášce představila českého malíře Františka Kupku.

Neumětely jsou o krok blíž k vodovodu. Náklady značně předčí rozpočet obce

21. 9. 2022 | Ještě před rokem a půl byla obec Neumětely prakticky stále na začátku náročného projektu výstavby vodovodního přivaděče. Tehdy se řešila projektová dokumentace a čekaly je další nezbytné a náročné administrativní kroky, aby se k termínu začátku stavby alespoň trochu přiblížili. Nyní obec stojí na jejím samotném prahu. Protože cena projektu vícenásobně převyšuje roční rozpočet Neumětel, pomoci si musí dotacemi a úvěrem. ...

Foto: Zanedbaný podchod prokoukne. Vymalují ho studenti a berounský výtvarník

20. 9. 2022 | Podchod pod tratí na Závodí dostává nový kabát. Studenti berounské střední pedagogické školy se pod dohledem malíře a učitele výtvarné výchovy Tomáše Petříčka pustili do krášlení stěn podzemního koridoru, který hyzdily nepovedené graffiti. Další části se ujme výtvarník Václav Matoušek.

Foto: Berounské Husovo náměstí bez aut? To je vize projektu Skrze město

19. 9. 2022 | Projekt Skrze město ukazuje veřejnosti, jak by mohla vypadat vybraná prostranství měst, kdyby se více přizpůsobila lidem namísto automobilové dopravě. Zájemci si od pátku 16. září mohou na Husově náměstí v Berouně prohlédnout venkovní galerii vyobrazující například studii vzhledu centra města, kdyby z něj zmizela drtivá většina vozidel. Veřejnost se k vizi může vyjádřit i přes online dotazník.

Beroun přijímá žádosti o stipendia na kroužky a volnočasové aktivity pro děti

19. 9. 2022 | Zájemci o stipendia na kroužky a volnočasové aktivity pro děti mohou v Berouně začít podávat žádosti. Určené jsou pro nízkopříjmové rodiny. Žádosti přijímá odbor sociálních věcí a zdravotnictví, a to až do 30. listopadu. Schvalovat se budou na následující rok.

Podívejte se: Zahrádkáři v Libomyšli se sešli na oslavě výročí

18. 9. 2022 | Krásná podívaná na bonsaje, zeleninové výpěstky, rozmanité druhy okrasných kopřiv, přednáška Aleny Heinrichové ze Specializované organizace Pelargonie z Loděnice, to vše čekalo na návštěvníky, příznivce i členy zahrádkářů v sobotu v Libomyšli.

Rybář z Hořovic Tomáš Spáčil dominoval mistrovství světa v rybolovné technice

16. 9. 2022 | Nejlepší závodníci v rybolovné technice se na přelomu srpna a září sjeli na mistrovství světa, které se konalo v estonském Tallinu. Žhavým favoritem byl člen české reprezentace z místní organizace rybářů Hořovice Tomáš Spáčil. Ten svoji pozici obhájil a stal nejúspěšnějším závodníkem mistrovství. V sobotu 17. září se navíc vydá na finále světového poháru, kde chce zabojovat o celkové vítězství.

Králův Dvůr představil nové byty pro seniory. Nájemníci se nastěhují v prosinci

16. 9. 2022 | /FOTOGALERIE/ Bytový dům pro seniory, který vyrostl vedle stávajícího domu s pečovatelskou službou v Králově Dvoře, je hotový. Dvanáct nových bytů najde své nájemce během listopadu. Ještě před tím byl dům slavnostně představen veřejnosti.

OPUSTILI NÁS: Týdenní přehled zesnulých z Berounska

16. 9. 2022 | Ve spolupráci s hořovickou pohřební službou Pavla Zajíčka, berounskou pohřební službou Beran a Pohřebním ústavem Beroun, Řevnice – Jaroslava Filecová přinášíme jména zemřelých, s nimiž se jejich příbuzní a přátelé v uplynulých dnech rozloučili.

Hádka kolem peněz na obchvat. Místostarosta argumentoval neexistující dotací

15. 9. 2022 | Přestřelka kvůli obchvatům Králova Dvora a Berouna a hlavně kvůli penězům na ně se na sociálních sítích rozpoutala v uplynulých týdnech. Z úst místostarosty Berouna Michala Mišiny dokonce zazněl argument, že Králův Dvůr stavěl za peníze, které měl dostat Beroun. Jenže existenci dotace a její přesun z Berouna do Králova Dvora postupně popřeli starosta Králova Dvora Petr Vychodil, krajský úřad i berounská radnice. Jen Mišina si pořád stál za svým. ...

Zdroj: Berounský deník - zprávy - berounsky.denik.cz
20:12:10 | 07.10.2022Zpravodajství BerounDnes.cz

ESET: Mezi škodlivými kódy se v září objevil Spy.Agent, vydával se za aplikace pro rozbalování archivů

Adware Pirrit se v září opět objevil na prvním místě nejčastěji detekovaných hrozeb pro platformu macOS v Česku. Pro počítače od společnosti Apple představuje riziko dlouhodobě. Vedle adwaru Bundlore, který je v českém prostředí také stálým rizikem, ...

I v tomto školním roce opět zajistí tisícům dětí obědy zdarma projekt Obědy do škol

Díky projektu Obědy do škol, který organizuje MPSV, budou i v aktuálním školním roce zdarma obědvat děti, jejichž rodiče si nemohou dovolit hradit str ...

Silničáři z celé ČR předvedli v Hořovicích své umění

Zajímavou show předvedli v Hořovicích silničáři z celé republiky. Náš kraj totiž hostil Cestářské rodeo, soutěž ve zručnosti řidičů vozů zimní údržby. ...

EU schválila jednotnou nabíječku s portem USB-C pro mobilní zařízení a notebooky

Nejpozději do konce roku 2024 budou muset být všechny mobilní telefony, tablety a fotoaparáty prodávané v EU vybaveny nabíjecím portem USB-C. Na jaře ...

Nová vizuální identita Pražské integrované dopravy získala prestižní ocenění Red Dot Awards

Nová jednotná vizuální identita Pražské integrované dopravy zahrnující logo systému, jeho organizátorů i vzhled jednotlivých dopravních prostředků PID ...Pátek 7.10.2022
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2022 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.