BerounDnes.cz
BerounDnes.cz » Zpravodajství » Z regionu » Berounský deník - zprávy

Z regionu

Berounský deník - zprávy Zdroj: Berounský deník - zprávy |

Kvůli modernizaci železniční trati nepojedou dva měsíce vlaky na Plzeň

15. 2. 2019 | Králův Dvůr /FOTOGALERIE/ - Koncem letošního roku se obyvatelé Králova Dvora dočkají nového vzhledu vlakového nádraží, jehož modernizace je součástí projektu nazvaného Optimalizace trati Beroun – Králův Dvůr. Rekonstrukce traťového úseku z Berouna do Králova Dvora o délce 5,7 kilometru začala na jaře roku 2017.

Nový Jáchymov investuje do oprav lesního hřbitova

14. 2. 2019 | Nový Jáchymov - Lesní hřbitov v Novém Jáchymově je nejen chloubou obce, ale také kulturní památkou České republiky. Na přelomu třicátých let devatenáctého století ho založil František Nittinger. Ve středu hřbitova je umístěn velký kříž s Kristovým tělem a řada hrobů je zdobena umělecky hodnotnými litinovými kříži. Představitelé obce se před časem rozhodli, že centrální kříž nechají zrestaurovat.

Kardinál Dominik Duka sloužil mši v hořovické nemocnici

12. 2. 2019 | Hořovice /FOTOGALERIE/ - Světový den nemocných připadl letos na pondělí 11. února. Stejně jako v uplynulých letech, tak i letos navštívil kardinál Dominik Duka jednu z český nemocnic. Letos kardinálova volba padla na Nemocnici Hořovice. Kardinál požehnal personálu i pacientům a sloužil mši za uzdravení. Potom navštívil v nemocnici oddělení, ve kterém se dlouhodobě léči vážně nemocní dětští pacienti. ...

V Litni vyměnili kotle a chystají se na zateplení

11. 2. 2019 | Liteň - Městys Liteň investoval do opravy tří kotelen. Nejzanedbanější byla kotelna v areálu Pode Zděmi, kde byly mimo jiné uskladněny i propanbutanové láhve. Po generálním úklidu byl u kotle vyměněn výměník, který kvůli znečištění už nepředával teplo. 

Politické půtky se strefují do krajského úřadu i webu kraje

10. 2. 2019 | Střední Čechy - Pod palbou se nyní ocitá Krajský úřad Středočeského kraje a jedna z jeho organizačních změn. Začlenění odboru správních agend do oboru legislativně právního, k čemuž došlo od počátku února, se stalo terčem masivní kritiky. Odstartovalo ji stanovisko republikového vedení Pirátské strany.

Co by nemělo chybět v berounské knihovně? Vedení sbírá tipy

10. 2. 2019 | Beroun - Jak si představujete knihovnu snů? Co by v ní nemělo chybět? Jste spokojení s nabídkou služeb, nebo si snad přejete změnu otevírací doby? Právě na to se  ptá vedení berounské knihovny. To totiž připravilo na celý únor anketu nejen pro své čtenáře a návštěvníky, ale i širokou veřejnost. Máte tedy čas až do konce měsíce, kdy se můžete vyjádřit, jak byste rádi knihovnu změnili.

Chybějící známky prodražily jízdu o tisícovku

9. 2. 2019 | Střední Čechy - Desítky řidičů zaskočili na dálnici D8 celníci z Ústecka – a byli mezi nimi i středočeští šoféři. Celní úřad pro Ústecký kraj totiž kontroluje téměř stokilometrový úsek této dálnice od státní hranice až po Prahu.

Noční vichr může na západě zacloumat okny i auty

9. 2. 2019 | Střední Čechy - Před silným větrem varuje obyvatele západních regionů středních Čech sobotní výstraha Českého hydrometeorologického ústavu. Upozornění platné pro Berounsko, Kladensko, Mělnicko, Prahu-západ, Příbramsko a Rakovnicko se vztahuje na dobu od nedělní 19. hodiny do pondělní deváté dopolední.

Do celostátního kola soutěže Zlatý erb postupuje Hýskov a Liteň

9. 2. 2019 | Berounsko – V letošním ročníku soutěže Zlatý erb uspěly v krajském kole Středočeského kraje z berounského regionu celkem tři obce. Liteň, Hýskov a Zadní Třebaň. Obec Hýskov se umístila na 1. místě v kategorii nejlepší webová stránka obce.

Turisté se připravují na další výšlap na Koukolovu horu

9. 2. 2019 | Králův Dvůr - Turisté se už připravují na rozlučku s letošní zimou. Tradiční Výšlap na Koukolovu horu nazvaný Loučení se zimou na Koukolově Hoře se uskuteční v sobotu 16. března. Program letošního už 24. ročníku se nijak neliší od těch uplynulých.

Hořovická nemocnice chce rozšířit porodnici, kapacita přestává stačit

8. 2. 2019 | Berounsko - Rodičky směřují do Hořovic ve velkém, a proto bude potřeba rozšířit porodnici. To je jedna z blížících se investic Nemocnice Hořovice. Potvrdila to její mluvčí Petra Horáková. Chystá se proto navýšení počtu porodních místností, porodního operačního sálu i přilehlých místností.

Blíží se zasedání zastupitelstva, bude se probírat rozpočtové opatření

8. 2. 2019 | Beroun - Rozpočtové opatření, ale třeba i informace o programu prevence kriminality. Zřejmě to budou prioritní témata blížícího se zasedání berounského zastupitelstva. To se odehraje ve středu 20. února od 15 hodin v Kulturním domě Plzeňka.

V regionu začal maraton masopustních veselic

8. 2. 2019 | Berounsko – V únoru se v obcích berounského regionu začíná tradičně slavit masopust. Masopust neboli fašank. Dříve jej provázely magické lidové obřady a fantastické pověry ohledně příští úrody, dnes si lidé užijí zejména průvody veselých masek, zabíjačky a spousty dobrot a legrace.

V Králově Dvoře platí poplatek až za třetího psa

8. 2. 2019 | Králův Dvůr - Do konce měsíce března musí majitelé psů uhradit zákonný poplatek za chovaná zvířata. V Králově Dvoře se jako v jediném městě berounského regionu tento poplatek platí až za třetího a dalšího psa. První a druhý pes je v rodinném i bytovém domě zdarma. Za třetího psa zaplatí chovatelé v rodinném domě 300 korun a v bytovce 2000 korun.

Na počítačovou síť půjde nejspíše více peněz. Beroun bude schvalovat rozpočet

7. 2. 2019 | Beroun - Více peněz oproti plánu by mohlo jít do počítačové sítě na berounském úřadě. Vyplývá to z komentáře návrhu prvního rozpočtového opatření tohoto roku. Jak stojí v komentáři k rozpočtovému opatření, ministerstvo vnitra připravuje zavedení nové centrální aplikace systémů správních evidencí.

Beroun má připravenou Teplou židli. Pomůže lidem bez domova

6. 2. 2019 | Beroun - Beroun pokračuje ve spolupráci s Charitou Beroun v provozování Teplé židle. Jde o službu, která má pomoci lidem bez domova v krutých mrazech. Třebaže to podle meteorologů spíše vypadá na oblevu, pokud by mrazy udeřily, všichni jsou připraveni.

Hořovice se letos chystají dokončit sběrný dvůr i rekonstrukci kulturního domu

6. 2. 2019 | Hořovice - Dokončení sběrného dvora bude jednou ze zásadních investic letošního roku pro Hořovice. Náklady se pohybují ve výši zhruba 10 milionů korun, městu pomohla dotace a hotovo by mělo být v dubnu. Potvrdil to starosta Hořovic Jiří Peřina.

OBRAZEM: Sníh v Berouně už nepředstavuje komplikace

5. 2. 2019 | Beroun - Po nedělních komplikacích s dopravou už sníh ve městě nepředstavuje téměř žádné omezení. Většina komunikací a chodníků byla v úterý 5. února bez problémů schůdná, a tak sníh už představuje pouze radost. Během neděle a pondělí vzniklo v Berouně několik sněhuláků. Hned dva vyrostli na Husově náměstí, ale stali se obětí kohosi a na náměstí stojí již jen několik velkých, sněhových koulí.

Hořovická nemocnice doporučuje omezit návštěvy

5. 2. 2019 | Berounsko - Hygienici hlásí nárůst akutních respiračních infekcí. Pátý kalendářní týden roku 2019 dokonce na Berounsku ukazuje nárůst nemocí o 45,2 procenta. Počet nemocných se podle statistiky na okresu pohybuje do 1300, uvádí krajská hygienická stanice.

Sníh se nevyhnul ani Berounsku, stále ho odklízí

4. 2. 2019 | Berounsko /FOTOGALERIE/ - Sněhová nadílka překvapila; a byla tak bohatá, že ho ještě stále uklízí. Víceméně tak komentoval situaci berounský místostarosta Michal Mišina. „V současné době se dostáváme do stavu, kdy jsou komunikace z větší části uklizené, na úklidu se stále pracuje. Sněhu bylo hodně,“ řekl.

Zdroj: Berounský deník - zprávy - berounsky.denik.cz
08:12:26 | 17.02.2019Sebeobrana pro ženy v Hořovicích měla úspěch

HOŘOVICE - V Hořovické sokolovně bylo nedělní odpoledne zasvěceno dvouhodinovému kurzu sebeobrany pro ženy. Kurz zdarma organizovala skupina KAPAP CZECH, která zde vede i pravidelné tréninky izraelské sebeobrany pro děti a dospělé. V tělocvičně se ...

Hlasování o Rákosníčkova hřiště v hodnotě 1,5 mil. korun

06.02.2019 | Z regionu

Společnost Lidl letos postaví dalších deset Rákosníčkových hřišť, čímž završí úspěšný projekt trvající neuvěřitelných osm let. O tom, která města se m ...

Čechoslováci v gulagu, Všechno bude, Planeta Česko - tyto snímky dosáhly na prestižní ocenění TRILOBIT 2019

21.01.2019 | Z regionu

BEROUN - Křišťálové ceny 32. ročníku audiovizuálních cen TRILOBIT 2019 jsou v rukou svých laureátů. Nejzdařilejší snímky uplynulého roku s výraznou es ...Neděle 17.2.2019
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2019 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.