BerounDnes.cz
BerounDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Berounský deník - zprávy

Z regionu

Berounský deník - zprávy Zdroj: Berounský deník - zprávy |

V hořovickém domově seniorů zakázali návštěvy i kvůli nedisciplinovanosti

29. 9. 2020 | Některé domovy seniorů kvůli horšící se epidemiologické situaci související se šířením nemoci covid-19 omezily návštěvy. Jinde je pak i zakázali. Důvodem byla nedisciplinovanost a porušování hygienických opatření. Navíc Berounsko se již neřadí mezi nejvíce postižené regiony Středočeského kraje.

V Králově Dvoře vznikne nový lesopark

28. 9. 2020 | U Lanového centra v Počaplech v Králově Dvoře vznikne nový lesopark s prvky pro děti. Jedná se o investici za zhruba 2,3 milionu korun. Hotovo by mělo být nejpozději do konce letošního roku. Deníku to sdělil Petr Vychodil, starosta města Králův Dvůr.

OBRAZEM: Zastupitelé Králova Dvora projednali ve stanu více než 40 bodů programu

25. 9. 2020 | První podzimní zasedání městských zastupitelů se konalo ve čtvrtek 24. září ve stanu na zámku v Králově Dvoře. Zabývali se více než čtyřiceti body programu, například odpady, městskou hromadnou dopravou, hřištěm Křižatky a Zahořany, školkou na zámku, druhou etapou obchvatu, sportovně-kulturní halou či městskou policií. Z řad veřejnosti projevil o schůzi zájem pouze jeden manželský pár.

Obsadit volební komise je problém. Králodvorští chystají peníze navíc

25. 9. 2020 | Koronavirus ovlivňuje přípravu krajských voleb. Kvůli horšící se epidemiologické situaci řeší některá města problém v podobě nedostatku členů volebních komisí. Mnozí mají strach, že by je pobyt u voleb spojený s velkým kontaktem s lidmi mohl ohrozit a často na poslední chvíli posty komisařů opouští.

Až na výjimky se bude v pátek na základních školách na Berounsku učit

24. 9. 2020 | Většina školáků na Berounsku zamíří v pátek 25. září do lavic, a to i přesto, že nový ministr školství Roman Prymula (za ANO) kvůli zhoršující se epidemiologické situaci vyzval ředitele základních škol, aby vyhlásili v daný den ředitelské volno. Žáci by tak zůstali doma čtyři dny, jelikož v pondělí 28. září je státní svátek.

Sběrný dvůr se v Králově Dvoře otevře v listopadu

24. 9. 2020 | Nový sběrný dvůr v Králově Dvoře je již dokončen a králodvorským obyvatelům by mohl začít sloužit už od listopadu. Provozovat ho bude firma Ave cz, odpadové hospodářství, která vyhrála výběrové řízení. Informovala o tom v tiskové zprávě mluvčí městského úřadu Romana Šimková.

Berounsko bude mít své odběrové místo na covid-19

24. 9. 2020 | Po více než půl roce nebudou muset obyvatelé Berounska dojíždět kvůli testům na nemoc covid-19 mimo území regionu. V prostorách Nemocnice Hořovice se totiž za necelý týden otevře nové odběrové místo. Na testy se ale bude nutné objednat. Berounskému deníku informace potvrdila mluvčí hořovické nemocnice Petra Horáková.

Před centrálním příjmem v Nemocnici Hořovice bude odběrové místo na covid-19

23. 9. 2020 | Na Berounsku vznikne odběrové místo na covid-19. Berounskému deníku informaci potvrdila mluvčí Nemocnice Hořovice Petra Horáková. Až doposud museli obyvatelé z Berounska, v případě že se chtěli nechat otestovat na nemoc covid-19 či měli testování nařízené od hygieniků, cestovat za hranice regionu - nejčastěji do kladenské a nebo příbramské nemocnice. To se ale za necelý týden změní.

U cyklověže v Berouně se počítá v budoucnu s dobíjecí stanicí na elektrokola

23. 9. 2020 | Cyklověž vznikající u vlakového nádraží v Berouně rozhodně nebude nasvícená ve večerních hodinách. Stejně tak by v budoucnu měla poblíž vzniknout dobíjecí stanice pro elektrokola. Řekl to místostarosta města Beroun Michal Mišina.

V hořovické nemocnici leží dva pacienti s těžkým průběhem nemoci covid-19

22. 9. 2020 | V Nemocnice Hořovice v současné době hospitalizují dva pacienty s prokázanou nákazou covid-19, kterou způsobuje nový typ koronaviru. Oba pacienti mají těžký průběh, jeden z nich je v kritickém stavu. V Nemocnici Hořovice a i v Rehabilitačním centru Beroun mají vyčleněná lůžka právě pro pacienty s nemocí covid-19, v Hořovicích pak i lůžka na oddělení ARO s umělou plicní ventilací.

FOTOKVÍZ: Poznáte obec na Berounsku?

21. 9. 2020 | Všímáte si svého okolí? Samozřejmě ano. Ale poznáte města a obce na Berounsku podle detailů, které pro vás zachytil hledáček redakčního fotoaparátu? Zkuste to s naším novým fotokvízem. Poznáte, odkud vám snímky přinášíme tentokrát?

V Berouně nebudou zavádět vlastní opatření proti koronaviru

21. 9. 2020 | Další opatření v boji s epidemií koronaviru se město Beroun přijmout nechystá. V platnosti tam tak zůstávají celostátní nařízení o nošení roušek objektech, v dopravních prostředcích a podobně a dále opatření Krajské hygienické stanice Středočeského kraje, která se týkají se uzavření barů, restaurací a nočních podniků vždy v čase od půlnoci do šesté hodiny ranní.

Petice zvrat ve sloučení berounských mateřinek nepřinesla

21. 9. 2020 | Berounské mateřské školy Vrchlického a Pod Homolkou se sloučí. Rozhodli o tom na posledním zasedání berounští zastupitelé. Jejich názor nezměnila nejen petice proti sloučení mateřinek, ale ani názory opozičních zastupitelů. Autorka petice Zuzana Machová pak požadovala po místostarostovi města Dušanu Tomčovi (Nezávislí Berouňáci) omluvu za jeho údajné nevhodné chování.

V Berouně nainstalovali zásobníky se sáčky na psí exkrementy

20. 9. 2020 | Vedení města Beroun nechalo po městě rozmístit třicet zásobníků se sáčky na psí exkrementy. Pokud budou majitelé psů sáčky využít, pak radnice slibuje jejich rozšíření i do dalších lokalit. Sdělila to Petra Lišková, mluvčí berounské radnice.

Muzeum Českého krasu chce obohatit své sbírky i o keramiku z hrnčířských trhů

19. 9. 2020 | Hlavním úkolem pro berounské Muzeum Českého krasu bude sice v příštím roce stěhování sbírek do nového centrálního depozitáře, muzejníci však pomýšlejí i na jejich rozšiřování. Jak z darů či sledováním aukčních nabídek, tak i koupí.

Letorosty rozezněly králodvorský zámek a přispěly i na dobrou věc

18. 9. 2020 | /FOTOGALERIE/ Zatím poslední venkovní akcí, která se letos na králodvorském zámku uskutečnila, byl hudební festival Letorosty 2020. Když se Letorosty konaly vloni v berounském kempu, vznikla dohoda měst Beroun a Králův Dvůr, že od příštího ročníku se města budou v pořádání střídat.

Program Svatoludmilské pouti poznamenala opatření kolem koronaviru

18. 9. 2020 | Obec Tetín jako hlavní pořadatel Svatoludmilské pouti přistoupilia kvůli vládním nařízením k redukci programu. Pouť, která se koná v sobotu 19. a v neděli 20. září, bude proto menší a s přísnějšími hygienickými pravidly. 

Zaparkovat v Berouně je téměř nemožné. Vznikne proto odstavné parkoviště

17. 9. 2020 | Berounská radnice chce postupně z centra města vytlačit řidiče osobních automobilů, kteří tu ponechávají své automobily a poté odjíždějí do zaměstnání vlakem či autobusem. Podle místostarosty města Michala Mišiny se jedná až o dva tisíce aut denně. Pomoci by tomu mělo další záchytné parkoviště. Jeho výstavba by měla začít v říjnu, skončit by měla v příštím roce.

Počet nakažených roste. Na úřad choďte jen v nutném případě

16. 9. 2020 | Na stále se zhoršující epidemiologickou situaci týkající se nemoci Covid-19 zareagovaly i městské úřady. Defakto zavádějí hygienická opatření, která byla v platnosti na jaře letošního roku při první epidemické vlně. V Berouně počet nakažených začíná atakovat hranici dvou set lidí.

Na trati Praha - Zdice nahradily některé vlaky autobusy

15. 9. 2020 | Na železniční trati na Berounsku je od pondělí opět výluka. Tentokrát na trati číslo 170 mezi Klatovy a Berounem, konkrétě v úseku Zdice - Beroun. Výluka je plánovaná kvůli nutné modernizaci trati. Potrvá až do neděle.

Zdroj: Berounský deník - zprávy - berounsky.denik.cz
14:12:23 | 29.09.2020Zpravodajství BerounDnes.cz

Návštěvnost hotelů a penzionů zahraničními hosty se v Česku propadla téměř o sedmdesát procent

Podle nejnovějších dat Světové organizace cestovního ruchu (UNWTO) došlo v prvním pololetí letošního roku k meziročnímu propadu mezinárodních příjezdů turistů o 65 % (-440 miliónu příjezdů), v červnu pak dokonce o 93 %. Masivní pokles poptávky se v ...

Ve volbách může odhlasovat až 16 000 voličů v karanténě

Příští týden, ve dnech 2. a 3. října 2020, proběhnou volby do zastupitelstev krajů a třetiny Senátu. Zvláštními způsoby hlasování bude moci odhlasovat ...

Do oranžového stupně na covidovém semaforu spadá již 58 okresů

Ministerstvo zdravotnictví ČR vyhodnotilo aktuální epidemiologickou situaci v souvislosti s COVID-19. Do prvního stupně pohotovosti, mezi zelené okres ...

Krizový štáb doporučil středočeským oblastním nemocnicím zákaz návštěv pacientů

Zákaz návštěv ve všech oblastních nemocnicích na území Středočeského kraje včera 24.9. doporučil Krizový štáb Středočeského kraje. "Důvodem našeho dop ...

Plicní lékaři ve Středočeském kraji otevírají své ambulance. Snaží se najít vzácné onemocnění, které devastuje plíce

Lidé ze Středočeského kraje si mohou nechat zkontrolovat plíce. Pneumologové jim otevřou dveře svých ordinací ve středu 30. září. Zájemce vyšetří i be ...Úterý 29.9.2020
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezký kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2020 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.