BerounDnes.cz
BerounDnes.cz » Zpravodajství » Z regionu » Berounský deník - zprávy

Z regionu

Berounský deník - zprávy Zdroj: Berounský deník - zprávy |

Městys Karlštejn zavádí nová pravidla pro výlep plakátů

18. 1. 2020 | S novými pravidly musejí počítat ti, kteří si budou chtít nechat v městysi Karlštejn vylepit plakáty. Jsou již platná a určují výlepový den, konkrétní plochy, kde výlepy mohou být; a pochopitelně také místa, kam se plakáty lepit rozhodně nesmí.Zájemce může požádat pouze o zveřejnění informace a pozvánky o konání sportovních, kulturních, společenských, prodejních a politických akcí.

Beroun se chystá řešit autovraky ve svých ulicích

17. 1. 2020 | Zakročit proti odstaveným autovrakům v ulicích města nyní plánuje vedení Berouna. Postupovat proti vrakům a dlouhodobě odstaveným vozidlům plánuje ve spolupráci s městskou policií. Vedení města ale podotýká, že má omezené možnosti, pokud se nejedná o vrak, jak jej definuje zákon. Přesto kvůli úpravám v legislativě našlo vedení města způsoby, které lze v určitých případech využít.

Město opravilo ulice, vznikla i cyklostezka a nové osvětlení

16. 1. 2020 | /FOTOGALERIE/ Obyvatelé Berouna se mohou radovat ze dvou dokončených investic, po kterých obyvatelé lokalit volali. Týká se to dokončené rekonstrukce ulice Mládeže a Plzeňské. Ta nyní nabízí široký chodník i pruh pro cyklisty, kterého mohou nyní využívat.

Beroun si můžete prohlédnout z ptačí perspektivy

15. 1. 2020 | /FOTOGALERIE/ Za přítomnosti obou dvou místostarostů Michala Mišiny a Dušana Tomči byla v úterý 14. ledna zahájena další z výstav v berounské venkovní Galerii Pěší zóna v Palackého ulici nazvanou 'Beroun okem drona'. Tentokrát si kolemjdoucí mohou prohlédnout na šesti výstavních panelech přes 20 pohledů na Beroun z ptačí perspektivy v různých ročních obdobích, které dronem pořídil Vladimír Dvořák.

Herecký důchod jim svědčí. Berounští večerníčkoví medvědi oslavili dvacetiny

15. 1. 2020 | /VIDEO, FOTOGALERIE/ Jsou to celebrity; o tom není pochyb. Celá republika s nimi kdysi prožívala jejich televizní dobrodružství a dodnes se těší popularitě. Na předních stránkách bulvárních novin je ale určitě neuvidíte, stejně jako se jim jen těžko přihodí nějaké společenské faux-pas. Jsou to totiž večerníčkoví medvědi z Berouna. Ti před pár dny oslavili dvacáté narozeniny se vší parádou.

Méďové z večerníčku oslavili na Městské hoře dvacáté narozeniny

14. 1. 2020 | /VIDEO, FOTOGALERIE/ Berounští večerníčkoví bráškové Kuba a Matěj oslavili v pondělí 13. ledna již dvacáté narozeniny. Byla to velká sláva, jelikož se sešli všichni ti, co je mají rádi. Hlavně jejich filmový táta Václav Chaloupek spolu s medvědářem Janem Černým z Českého Krumlova, kde žili jejich rodiče. Návštěvníků v areálu medvědária na Městské hoře se sešlo na několik stovek, převážně dětí.

Na oslavu narozenin medvědů se připravovaly i děti

13. 1. 2020 | /FOTOGALERIE/ Oslava 20. narozenin večerníčkových medvědů Kuby a Matěje se odehraje v pondělí 13. ledna od 13 hodin v berounském medvědáriu. Pokud přijdete, můžete se těšit na krmení medvědů, narozeninové povídání, výstavu fotografií, ale třeba i na doprovodný program pro děti.

Tříkrálová sbírka pomůže s bolístkami, třeba s dopravou pečovatelek

12. 1. 2020 | Tříkrálová sbírka letos pomůže Terénní pečovatelské službě Charity Beroun - a to 65 procenty vybrané částky. Jak ale pomůže konkrétně? „Z vybraných peněz dotujeme na Berounsku to, na co nám veřejné prostředky již nestačí. Jde zejména o dopravu našich pečovatelek do odlehlejších vesnic, kam by nikdo jiný prostě nejezdil nebo úhradu činností, na které nejsou tyto prostředky určeny,“ odpověděl Petr Horák, ředitel Charity Beroun. ...

Tříkráloví koledníci vystoupili v berounském radničním átriu

9. 1. 2020 | Berounská radnice je po návštěvě tříkrálových koledníků z katolické mateřské školy. Do charity přispěli místostarostové Michal Mišina a Dušan Tomčo, stejně jako řada dalších zaměstnanců. Uvedlo to vedení města. Tříkrálová sbírka ale rozhodně není u konce, na koledníky můžete v berounských ulicích narazit až do úterý 14. ledna; až tehdy bude sbírka ukončena.

I v Berouně budou hledat ty nejlepší fotografie architektonického dědictví

9. 1. 2020 | Jeden obrázek vydá za tisíc slov; to je stará pravda. V případě architektury navíc je fotografie mnohem výstižnější než sáhodlouhé popisy. I v Berouně budou hledat ty nejlepší snímky, které zachycují architektonické dědictví. A aby vybral ty skutečně nejtalentovanější fotografy, zorganizoval pro ně rovnou soutěž.

Koledovat budou také v átriu berounské radnice

8. 1. 2020 | /FOTOGALERIE/ Tříkrálová sbírka na Berounsku letos podpoří Terénní pečovatelskou službu Charity Beroun. Ta pečuje o seniory a zdravotně postižené v jejich domácnostech. Malí koledníci z Katolické mateřské školy Beroun přijdou ve čtvrtek 9. ledna v 10.30 také do átria berounské radnice, kam se za nimi můžete přijít podívat.

Berounské gymnázium by mohlo dostat tělocvičnu

7. 1. 2020 | Vlastní tělocvičny by se podle všeho mohlo dočkat berounské gymnázium. Vedle studentů by ji ale mohla využívat i veřejnost. Je to aktuálně žhavé téma; studentů gymnázia je v současné době téměř pět stovek, přičemž nemají vlastní kryté sportoviště. Škola to řeší tak, že docházejí do dalších tělocvičen ve městě. To by se ale mohlo změnit. 

Charita se letos chce zaměřit na sociální poradenství

6. 1. 2020 | Nový rok k tomu jako navádí: čistý list nového letopočtu umožňuje nastavit si nové priority pro další rok. V případě Charity Beroun půjde o otázku poskytování sociálního poradenství. To je totiž oblast, které by se příští rok chtěla organizace věnovat. Řekl to její ředitel Petr Horák.

Za svoz komunálního odpadu dluží v Králově Dvoře stovky lidí

6. 1. 2020 | S neplatiči zápasí Králův Dvůr. Za rok 2019 to jsou totiž stovky lidí, které městu dluží peníze za svoz komunálního odpadu. Jak uvedla Romana Šimková, mluvčí města, jedná se o 670 lidí, ti dluží celkem 454 tisíc korun; to představuje 7 procent obyvatel.

Králův Dvůr dostal zelenou pro další etapu obchvatu města

5. 1. 2020 | Králův Dvůr má stavební povolení na další etapu obchvatu. V rámci stavby obchvatu vznikne objízdná komunikace mezi novým mostem přes řeku Litavku až po vlakové nádraží v Králově Dvoře včetně odvodnění, osvětlení a opěrné zdi.

Tříkrálová sbírka odstartovala

2. 1. 2020 | Až do 14. ledna v Berouně potrvá Tříkrálová sbírka. Ta letos v Berouně, ale ostatně i celé republice, slaví dvacáté výročí. Ve městě se odehrává v režii Charity Beroun, po Berouně tak bude možné potkat koledníky s kasičkou, skupinky zpívajících králů s kytarou, v kostýmech i bez.

Rok 2019 seniorům završila splněná přání od Pepina

31. 12. 2019 | Odpolednem splněných přání završili končící rok 2019 obyvatelé Domova seniorů T. G. Masaryka v Berouně. Alespoň pokud byla řeč o přáních hudebních, jež se půl druhé hodiny snažil plnit harmonikář Josef „Pepino“ Matura. Přičemž upozornil, že jestliže hraje zpaměti, bez not i bez textů, u některých písní hraných na přání musí se slovy vypomoci posluchači. Ti to zvládali bravurně – a na závěr sami Pepinovi zazpívali: jen tak, bez příprav i bez hudebního doprovodu. A krásně. ...

Do publikace o sametové revoluci přispěl i fotoreportér Deníku Pavel Paluska

31. 12. 2019 | Rok 1989 – Sametová revoluce a co jí předcházelo očima fotografů ze sbírky fotografií Svazu českých fotografů je název publikace, která vychází k příležitosti stejnojmenné výstavy.

Proč nefungovala slibovaná pohotovost? Nemocnice říká, že ona chybu neudělala

30. 12. 2019 | Zklamáni odjížděli o prvním svátku vánočním od hořovické nemocnice pacienti, kteří tam hledali úlevu od bolesti zubů.

Vánoční zastavení ve Svatém Janu pod Skalou

30. 12. 2019 | /FOTOGALERIE/ Krásný kostel, tajemná jeskyně a zázračná voda v jednom místě. Malá obec v okrese Beroun Svatý Jan pod Skalou to všechno nabízí. Letos na konci roku si kostel i jeskyni prohlédlo hodně turistů. Obdivovali, co dokázala v travertinech vytvořit voda i to, jak zde kdysi dávno mohl žít poustevník Ivan. Ten zde podle legend žil v polovině 9. století. Místo i vyvěrající pramen prý proslavila zázračná uzdravení nemocných. ...

Zdroj: Berounský deník - zprávy - berounsky.denik.cz
14:12:00 | 18.01.2020V ČR se po třech letech objevilo ohnisko ptačí chřipky

V České republice byl po třech letech potvrzen výskyt vysoce patogenní aviární influenzy (ptačí chřipky). Ohnisko nákazy se nachází v malochovu drůbeže v obci Štěpánov nad Svratkou v Kraji Vysočina. Nákazu do chovu zřejmě zavlekli volně žijící vodní ...

Česko patří k evropské špičce ve vývozu lyžařského vybavení, zimní sporty baví polovinu obyvatel

17.01.2020 | Zpravodajství

Česká republika zaujímá s exportem v hodnotě téměř 50 milionů eur čtvrtou příčku v exportu lyží v Evropě. Před námi se drží Německo, Francie a Rakousk ...

Do projektu Obědy do škol se zapojilo všech 14 krajů

17.01.2020 | Z regionu

Všech 14 krajů se poprvé zapojilo do projektu Ministerstva práce a sociálních věcí "Obědy do škol". Díky němu se tak v současnosti školách a školkách ...Sobota 18.1.2020
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezký kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2020 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.