BerounDnes.cz
BerounDnes.cz » Zpravodajství » Z regionu » Berounský deník - zprávy

Z regionu

Berounský deník - zprávy Zdroj: Berounský deník - zprávy |

Pohlednice z minulosti: Z historie města Beroun

18. 8. 2019 | /FOTOGALERIE/ Beroun si v historii svým jménem dokonce vydobyl i přejmenování tehdejší řeky Mže na Berounku, ale jmenovat se klidně mohla i Veronka, neboť název města je českou verzí italského historického města Verona. Původ města sahá až k období mezi 11. a 12. stoletím, od té doby se město začíná kulturně i ekonomicky vyvíjet.

Už se plánuje výměnu s tematikou Zpátky do školy

12. 8. 2019 | Školáci to nejspíš neuslyší dvakrát rádi, ale pravda je ale taková, že prázdniny jsou za druhou polovinou a brzy opět začnou školní povinnosti. V přípravě na návrat do lavic by jim částečně mohl pomoci chystaný swap, tedy výměna různých věcí, které jejich majitel už třeba nepotřebuje, ale někomu jinému by mohly ještě posloužit.

Pohlednice z minulosti: Nádražní budovy na trati z Prahy do Plzně

11. 8. 2019 | /FOTOGALERIE/ Jedním z ukazatelů doby, které mnohdy dlouhé roky odolávají zubu času a modernizaci, bývají nádražní budovy. Železniční trať v úseku mezi Prahou a Plzní prochází v posledních letech postupnou rekonstrukcí a s ní mění svou tvář i nádražní budovy. Přitom právě ty v minulém století reprezentovaly často své město či obec.

Knihovna chystá změny, nasazuje nový systém

9. 8. 2019 | /FOTOGALERIE/ Čtenáři Městské knihovny v Berouně se dočkají velkých změn. Knihovna totiž nasazuje nový informační systém. Důvod je celkem jednoduchý: dosavadní systém končí s vývojem a podporou. „S tímto krokem je spojeno množství změn nejen v práci knihovníků, ale také ve službách poskytovaných čtenářům,“ uvádějí knihovníci ve svém vyjádření.

Pietní akt připomněl hrdinství mužů

8. 8. 2019 | Berounští vzpomínali při pietním aktu na sabotáž na železniční trati mezi Berounem a Srbskem. Pietní akt se odehrál ve čtvrtek 8. srpna při 76. výročí. Vzpomínku věnovali Františku Urbanovi, profesorovi místní obchodní akademie, a skupině odbojářů. Ti byli za své hrdinství popraveni nacisty 18. prosince 1943 v Terezíně. Uvedlo to město na svém webu.

Karlštejn by se mohl začít opravovat až v průběhu října

7. 8. 2019 | /FOTOGALERIE/ Téměř stamilionová oprava hradu Karlštejn se zřejmě zdrží. Již popáté musel být posunutý konec výběrového řízení. Uchazeči o veřejnou zakázku totiž podávají dotazy k zadávací dokumentaci. „Lhůta se podle povahy takového upřesnění vždy prodlužuje o potřebný počet dnů na zpracování a předložení nabídky v soutěži,“ podotkl Tomáš Pospíšil z Národního památkového ústavu.

Rekonstrukce lávky přes dálnici odstartuje ve středu

7. 8. 2019 | /FOTOGALERIE/ Lávku pro pěší přes dálnici D5 v Berouně začnou opravovat ve středu 7. srpna. Její rekonstrukce by měla trvat zhruba pět měsíců. Uvedlo to vedení berounské radnice. Jak uvedli představitelé města, náklady na opravu lávky spolknou přibližně 17,4 milionu korun. Městu se ale podařilo získat 16,4 milionu korun formou dotace ze státního fondu dopravní infrastruktury.  

Deště pomohly, sucho na Berounsku ustoupilo

6. 8. 2019 | Situace kolem sucha na Berounsku se zlepšuje. Ukazuje to aktuální mapa, kterou vydal tým odborníků Intersucho. Deště, které se regionem prohnaly v uplynulých dnech, zřejmě pomohly. Zatímco ještě minulý týden odborníci varovali před výrazným až výjimečným suchem, nyní je na území Berounska převážně sucho počínající či mírné. Některé lokality jsou ale stále zasažené stupněm 3, tedy výrazným suchem.

Lávka v Králově Dvoře přes D5 dočasně zmizela

6. 8. 2019 | /FOTOGALERIE/ Jako mávnutím kouzelného proutku zmizela v Králově Dvoře lávka přes D5. Stalo se tak v sobotu 3. srpna. Po uplynutí zhruba tří měsíců bude na její místo nainstalována zmodernizovaná lávka.

Odborníci změřili výjimečné sucho na Berounsku

5. 8. 2019 | /FOTOGALERIE/ Navzdory občasným dešťům, které se občas nevyhnou ani Berounsku, se stále nedá hovořit o tom, že by sucho v krajině ustupovalo. Ba naopak. Podle nejaktuálnějších dat odborníků, kteří provozují web Intersucho a který se zabývá problematikou sucha v krajině, je na okrese Beroun výrazné až výjimečné sucho.

V Králově Dvoře rekonstruují vodovod, dopravu práce omezí

5. 8. 2019 | Pokud projíždíte Královým Dvorem, můžete se setkat s omezením dopravy. Aktuálně tam totiž ode dneška 5. srpna probíhá oprava: jedná se o rekonstrukci vodovodního řadu. První oprava se odehraje od dnešního dne právě až do konce srpna. Oznámilo to vedení města.

Pohlednice z minulosti: O město Řevnice soupeřily ve středověku dva řády

4. 8. 2019 | /FOTOGALERIE/ Když se vydáte po železniční trati z Berouna do Prahy, prvním místem ležícím těsně za hranicí berounského okresu jsou Řevnice. Tohle zhruba třiapůltisícové město nacházející se u břehu Berounky píše svou historii už stovky let.

Téměř stamilionová oprava Karlštejna se opět odkládá

4. 8. 2019 | Zahájení rekonstrukce hradu Karlštejn se odkládá, a to již popáté. Jak uvedla ve své zprávě Česká televize, Národní památkový ústav posunul již popáté konec výběrového řízení. Předpokládaný termín 2. září se tak bude nejspíše měnit.

Turisty bude lákat do regionu spolek Berounsko

4. 8. 2019 | Rozhodnuto! Nově se bude o příliv turistů do regionu starat destinační agentura spolek Berounsko. Před pár dny jej založili zakládající členové: Beroun, Králův Dvůr, Zdice, Srbsko, Svatý Jan pod Skalou a Tetín. Zástupci obcí byli přítomni na prvním jednání.

V ulicích Berouna budou natáčet film Chyby

3. 8. 2019 | Plný Chyb bude v dohledné době Beroun. Bude se tam totiž natáčet film Chyby režiséra Jana Prušinovského. Jeho díla není nutné zdlouhavě představovat: stojí například za seriály Trpaslík, Okresní přebor či Most!. Na Berounsku bude natáčet od 4. do 26. srpna, další termíny jsou na podzim.

Vedení Berouna vybralo vítězný návrh Wagnerova náměstí

2. 8. 2019 | Vítěznou variantu architektonické soutěže, která má řešit Wagnerovo náměstí v Berouně, vybralo nyní vedení města.

Beroun vyhlašuje anketu: chcete nádobu na plasty a papír?

2. 8. 2019 | Říct, že je recyklování v současné době trendem, rozhodně není žádné přehánění. Podle zpracovaného plánu odpadového hospodářství chce Beroun nadále zvyšovat podíl odpadu, který je možné recyklovat a opětovně tak využít. Tomu má pomocí třídění dům od domu, jak to nazvalo vedení Berouna.

Oprava lávky přes dálnici D5 má trvat 105 dnů

1. 8. 2019 | Město Králův Dvůr odstartovalo rozsáhlou rekonstrukci lávky pro pěší přes dálnici D5. Jedná se o největší investiční akci letošního roku. „V úterý jsme předali staveniště firmě SMP CZ, která vyhrála výběrové řízení a provede opravu lávky. Po uzavření lávky se začne připravovat její rozebrání,“ upozornil starosta Králova Dvora Petr Vychodil.

Na silnici Nižbor – Hýskov opravují opěrnou zeď

31. 7. 2019 | Kompletní rekonstrukce opěrné zdi na silnici II/116 na trase Nižbor – Hýskov odstartovala. Jak podotklo vedení kraje, účelem stavby je zajištění bezpečného provozu na komunikaci. Pro řidiče to znamená dopravní omezení: silnice je sice průjezdná, ale pouze kyvadlově. Provoz totiž řídí semafory.

Lesopark nabídne vyžití pro děti i dospělé

30. 7. 2019 | Vedení Králova Dvora myslí na podporu volnočasových aktivit obyvatel města: a to jak mladších, tak i starších ročníků. Jak uvedlo vedení úřadu, město má vypracovanou a zastupitelstvem již schválenou studii na Lesopark. Bude se jednat o obnovu lesa se zábavními prvky pro děti v lokalitě u lanového centra v Počaplech.

Zdroj: Berounský deník - zprávy - berounsky.denik.cz
22:12:33 | 20.08.2019Hospodářská komora: Většina firem volá po změně současného systému stravenek

7 z 10 firem napříč obory a velikostmi souhlasí se zavedením stravenkového paušálu, tedy alternativy, podle níž by zaměstnancům místo papírových stravenek byly vypláceny rovnou peníze. Slibují si do toho hlavně snížení administrativy, která je s ...

Jak správně zvyšovat nájemné pomocí inflační doložky

17.08.2019 | Bydlení, dům a zahrada

Zvyšování nájemného má svá pravidla, která je pronajímatel povinen dodržovat. Pronajímatel si může zajistit pravidelné zvyšování nájemného přidáním in ...

Roztržitost za volantem je příčinou až čtvrtiny dopravních nehod. Manipulace s telefonem zvyšuje riziko až dvanáctinásobně

16.08.2019 | Další

Tři čtvrtiny řidičů se těsně před nehodou věnují okolnostem, které snižují jejich koncentraci na dění na silnici. Mezi nejčastější příčiny, jež narušu ...Úterý 20.8.2019
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezký kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2019 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.