BerounDnes.cz
BerounDnes.cz » Zpravodajství » Z regionu » Berounský deník - zprávy

Z regionu

Berounský deník - zprávy Zdroj: Berounský deník - zprávy |

Lidé se dočkali právní poradny v Hořovicích. Již je v provozu

22. 10. 2019 | Byla to dlouho očekávaná služba, po které mnozí volali. A nyní tu je pro ně dobrá zpráva: je tu pro ně. Právní poradna v Hořovicích začala fungovat. Potvrdil to Jan Frank z Charity Beroun, která službu pro lidi v tíživé životní situaci spoluorganizuje s hořovickou radnicí.

Havárie na plynovém potrubí zkomplikovala dopravu

21. 10. 2019 | Pro řidiče to znamená sundat nohu z plynu a připravit se na omezení plynulosti dopravy. A také dávat větší pozor při projíždění. V těsné blízkosti křižovatky na třídě Politických vězňů se totiž přihodila havárie na plynovém potrubí. Naproti katastrálnímu úřadu probíhá oprava a kvůli zátarasu na silnici je zde nutné projíždět se zvýšenou opatrností.

Při drakiádě na louce v Králově Dvoře padaly z nebe bonbony

21. 10. 2019 | /FOTOGALERIE/ Jak se již stalo tradicí, tak v termínu třetí říjnové neděle, tentokrát 20. října hodinu po poledni, uspořádalo město Králův Dvůr spolu s Letecko-modelářským (LM) klubem 216 tradiční drakiádu na louce v lokalitě Bora. Jelikož již poněkolikáté pořadatelům doopravdy přálo počasí, našlo si čas na pouštění draků okolo stovky dětí s dospěláckým doprovodem.

Pohlednice z minulosti: Pověst o vzniku Cerhovic

20. 10. 2019 | /FOTOGALERIE/ Lidová pověst tradující se o vzniku městyse Cerhovice vypráví o lidovém kazateli, který v počátcích křesťanství obcházel kraj. Zanedlouho se stal populárním a lidé rádi navštěvovali jeho kázání. Ovšem v zadních řadách ho již nebylo moc slyšet, a protože se jmenoval Crha, lidé na něj volali: „Crho, více!“ Z toho prý vzniklo Cerhovice.

Rekonstrukce bazénu na Velkém sídlišti začala. Zatím se hlavně bourá

19. 10. 2019 | /FOTOGALERIE/ Slibovaná a především dlouho očekávaná rekonstrukce venkovního koupaliště na Velkém sídlišti v Berouně začala přesně podle termínu. Od začátku září byly zahájeny stavební práce, a jak se zástupci města na jednom z kontrolních dnů přesvědčili, dělníci mají před sebou ještě pořádný kus práce. „Nyní probíhají především bourací práce a budou ještě nějakou dobu trvat,“ uvedl místostarosta Michal Mišina. ...

Jedy v Berounce: hurá na Prahu a v neděli do Vltavy

18. 10. 2019 | Pomalu ale jistě tečou jedy korytem Berounky ku Praze. Již v minulém týdnu uniklo z firemního areálu v Klatovech v Plzeňském kraji větší množství přípravku na impregnaci dřeva. Nebezpečná látka se dostala do Drnového potoka, pak do řeky Úhlavy a následně do Berunky, jejímž korytem čelo kontaminace postupuje rychlostí zhruba kilometr za hodinu.

Cenu města získali kronikářka Marie Kopřivová a lékař Jan Rybáček

18. 10. 2019 | /FOTOGALERIE/ Posedmé byly ve čtvrtek 17. října v Kulturním domě Plzeňka v Berouně na slavnostním večeru u příležitosti 101. výročí vzniku samostatného Československa předány Ceny města. Jejich držiteli za rok 2019 jsou kronikářka Marie Kopřivová a lékař Jan Rybáček, zakládající člen berounského Občanského fóra v roce 1989.

Sajrajt z Klatov přiteče v pátek do Berouna

17. 10. 2019 | Zhruba jeden kilometr za hodinu. To je rychlost, jíž korytem Berounky postupují jedy - alespoň tedy čelo kontaminace - poté, co v minulém týdnu uniklo z firemního areálu v Klatovech v Plzeňském kraji větší množství přípravku na impregnaci dřeva. Nebezpečná látka se dostala do Drnového potoka, pak do řeky Úhlavy a následně do Berounky, přičemž se nedá dělat nic jiného, než se zvýšením odtoku vody z přehrad snažit o její naředění (což by mělo zmírnit ekologické škody). ...

Beroun se rozloučí s plastikou Love Hate, skulptura putuje dále

17. 10. 2019 | /FOTOGALERIE/ Skulptura Love Hate od německé umělkyně Mii Florentine Weiss brzy zamíří z Berouna pryč. Lidé budou moci plastiku vidět v centru Berouna už jen do čtvrtka 17. října.

Výlov budou muset rybáři odložit, kvůli chemii v Berounce

17. 10. 2019 | /INFOGRAFIKA/ Řeka je pro nás uzavřená, výlov nejspíše budeme muset odložit. To říkají berounští rybáři z Místní organizace (MO) Beroun. „Vánoční trh to neovlivní, protože na Vánoce se vozí ryby z rybníků, tam se otrava nedostala,“ řekl Karel Vildmon, hospodář MO Beroun.

KRÁTCE: Policisté měli cvičení na zdické základní škole

16. 10. 2019 | Policejní vozy mohli vidět lidé ve Zdicích. Třebaže původní informace od svědků hovořily o možném zásahu ve městě, skutečnost je mnohem prozaičtější: policisté měli na zdické základní škole cvičení. Potvrdil to Jan Daněk, mluvčí krajského ředitelství policie hlavního města Prahy. „Bylo to cvičení na situaci s aktivním střelcem, cvičili jsme v Základní škole Zdice,“ vysvětlil Jan Daněk.

Nemocnice Beroun slavila 90 let a slavnostně zakončila sochařské symposium

15. 10. 2019 | /FOTOGALERIE/ V Rehabilitační nemocnici v Berouně slavili hned dvakrát. Nemocnice oslavovala jak zakončení sochařského symposia, tak i 90 let fungování nemocnice. Slavnostní zakončení symposia tak bylo vyvrcholením práce jedenácti sochařů. Ti návštěvníci parku mohli pozorovat při práci už od 24. července.

KRÁTCE: Beroun hledá vánoční strom

15. 10. 2019 | Ještě to není tak dávno, co děti šly do školy; a teď tu jsou už přípravy na Vánoce. Beroun totiž hledá svůj vánoční strom. Pokud vlastníte nějaký pěkně rostlý a máte ho zájem věnovat pro vánoční výzdobu města, máte příležitost. Kontaktovat pracovníky městského úřadu lze na telefonním čísle 311 654 180, případně na e-mailu uprr@muberoun.cz. Strom by měl být vysoký 15 až 20 metrů, kvůli převozu.

Předávání cen města je uctěním zásluh osobností i historie

14. 10. 2019 | /FOTOGALERIE/ Je to oslava berounského, ale především českého patriotismu. Tak vnímají představitelé Berouna udělování cen města, což se chystá již posedmé. Na předání plaket dojde letos na slavnostním večeru uspořádaném k oslavám výročí vzniku samostatného Československa v roce 1918, který se ve čtvrtek 17. října uskuteční od 19 hodin v Kulturním domě Plzeňka. Na akci se vstupem zdarma zve radnice širokou veřejnost. ...

Sokolové si připomněli památný den

13. 10. 2019 | /FOTOGALERIE/ Památný den sokolstva v rámci akce Večer sokolských světel si připomněla i Tělocvičná jednota Sokol Komárov. „Stovka účastníků se shromáždila před sokolovnou, kde vyslechla projev starosty jednoty bratra Bohuslava Ernesta, který vzpomněl i komárovské padlé sokoly. Pak se průvod dospělých a dětí s lampiony odebral směrem k hrázi Červeného rybníka kolem Červeného potoka k Tyršovu památníku před poštou,“ řekla Olga Kleknerová, jednatelka TJ Sokol Komárov. ...

Pohlednice z minulosti: Z historie města Žebrák

13. 10. 2019 | /FOTOGALERIE/ Jedna z pověstí o založení města Žebrák vypráví, že tehdejší osada, která vznikla na obchodní stezce mezi Prahou a Plzní, hledala své jméno. Bylo tedy rozhodnuto, že bude pojmenována po prvním člověku, který do osady vstoupí. Byl to zrovna jakýsi žebrák.

Nový ředitel Čapkova památníku žije (s) Čapkem od studií

10. 10. 2019 | Prohloubit spolupráci se Společností bratří Čapků i se Společností Ferdinanda Peroutky a posílit vzdělávací roli muzea v lokalitě na Strži tak, aby se prostřednictvím díla obou Čapků i Peroutky podařilo osvětlit mladé generaci, co je v této zemi důležité. Tak Deníku přiblížil své záměry nový ředitel Památníku Karla Čapka ve Staré Huti u Dobříše Zdeněk Vacek.

Tip Deníku: Geolog nabídne putování sopečným terénem

10. 10. 2019 | /FOTOGALERIE/ Příležitost ke sběru trilobitů i dalších zkamenělin u Loděnice nabídne geologická vycházka „Do světa pradávných sopek“, kterou na sobotu 12. října odpoledne chystá berounské Muzeum Českého krasu. Tříkilometrová procházka během dne, pro který meteorologové slibují téměř vzpomínku na léto, je vhodná o pro děti.

Nemocniční kaplan má být hlavně lidem nablízku a naslouchat

10. 10. 2019 | Být k dispozici vždy, když vnikne naléhavá potřeba; připraven v krizové situaci podpořit pacienty, jejich rodiny i zaměstnance. Nikoli jen v úterý a ve středu, kdy to stanoví „úřední hodiny“. Tak vnímá své poslání nový kaplan hořovické nemocnice Zbyšek Jonczy, kterého osud zavál na Berounsko vlastně náhodou.

Školy mohou získat miliony díky Šablonám

8. 10. 2019 | Takzvané Šablony mají pomoci základním, mateřským a uměleckým školám z Berounska získat peníze z evropských strukturálních fondů. Cíl je jednoduchý: pomoci těmto zařízením získat peníze pro zájmové vzdělávání formou projektů zjednodušeného vykazování. Uvedli to představitelé berounské radnice.

Zdroj: Berounský deník - zprávy - berounsky.denik.cz
20:12:26 | 22.10.2019Ministerstvo pro místní rozvoj podpoří regeneraci brownfieldů za 400 milionů korun

Podpora regenerace brownfieldů pro nepodnikatelské využití byla vyhlášena poprvé. Cílem programu je regenerovat nevyužívané a zanedbané objekty, které mohou sloužit k dalšímu rozvoji obce. Zamezí se tím i vzniku oblastí se sociální segregací a ...

ČSÚ: Počet obyvatel se zvýšil v polovině krajů

21.10.2019 | Z regionu

Za posledních deset let se počet obyvatel zvýšil v polovině krajů, v roce 2018 byl největší přírůstek ve středních Čechách, největší úbytek měl Moravs ...

ČOI: Při nákupu palivového dřeva před zimou si zkontrolujte hlavně cenu

21.10.2019 | Zpravodajství

Na začátku topné sezóny České obchodní inspekce upozorňuje spotřebitele, aby si při nákupu palivového dřeva zkontrolovali hlavně ceny. Kontroly, které ...Úterý 22.10.2019
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezký kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2019 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.