BerounDnes.cz
BerounDnes.cz » Zpravodajství » Z regionu » Berounský deník - zprávy

Z regionu

Berounský deník - zprávy Zdroj: Berounský deník - zprávy |

Obce zavírají kvůli turistům parkoviště. Policisté budou více hlídkovat

3. 4. 2020 | Obce v turisticky zajímavých lokalitách na Berounsku se připravují na další nápor jednodenních cestovatelů, kteří vyrážejí do přírody i přes vyhlášenou karanténu. V pohotovosti jsou již také policisté. Ti mají za úkol ve vytipovaných lokalitách mnohem více hlídkovat a kontrolovat vládní opatření.

Města se začínají připravovat na horší časy.

3. 4. 2020 | Krize způsobená vládními opatřeními v boji proti šíření nového typu koronaviru se dotkne zásadním způsobem obecních rozpočtů. V řadě obcí bude muset dojít ke škrtům některých investičních akcí. O jak moc velké škrty se bude ale jednat, není zatím jasné. Vše je závislé na tom, jak se budou postupně uvolňovat vládní opatření a následném rozjezdu ekonomiky.

Ochranné pomůcky jsou důležité i pro zajištění provozu čistíren a kanalizací

2. 4. 2020 | Nedostatek ochranných pomůcek i nadále komplikuje práci v terénu nejen dobrovolníkům, ale také lidem, díky nimž nám teče z vodovodu pitná voda a radiátory topí.

Města budou o pomoci jednat. Chtějí odpustit nájem

2. 4. 2020 | Až na výjimky uzavřené obchody, žádné příjmy, zato nadále výdaje v podobě nájmů, poplatků za energie či mzdové náklady. Velmi složité to mají v současné situaci, kdy platí vládní opatření proti šíření nového koronaviru, podnikatelé a živnostníci. Mnohým hrozí krach, někteří lidé přijdou o práci.

Beroun: Kvůli nákaze museli uzavřít budovu Pod Kaplankou

1. 4. 2020 | Budova Pod Kaplankou, kde sídlí Úřad práce a také Odbor sociálních věcí a zdravotnictví Městského úřadu Beroun, musela být ve středu 1. dubna uzavřena. Krajská hygienická stanice Středočeského kraje totiž nařídila všem zdejším zaměstnancům karanténu z důvodu výskytu onemocnění Covid-19, které způsobuje nový typ koronaviru.

Na Berounsku přibyli další nakažení

1. 4. 2020 | Počet lidí s prokázaným onemocněním Covid-19, které způsobuje nevyzpytatelný koronavirus, se na Berounsku opět zvýšil. Podle Krajské hygienické stanice Středočeského kraje je na Berounsku ke středečnímu dopoledni evidováno 25 případů.

KRÁTCE: Havárie zastaví dodávky pitné vody

1. 4. 2020 | Z důvodu havárie vodovodního řadu v Berouně je ve středu 1. dubna do 13 hodin přerušena dodávka pitné vody v ulicích Julia Fučíka, S. K. Neumanna a Kpt. Jaroše. Výkopové práce budou probíhat v ulici Kpt. Jaroše. Náhradní zásobování je zajištěno přistavenými kontejnery.  

Statek u Merlina žádá o pomoc. Kvůli vyhlášené karanténě chybí příjmy

1. 4. 2020 | /FOTOGALERIE/ Vládní opatření proti šíření nového koronaviru zasahují do všech oblastí. S žádostí o pomoc se na veřejnost obrátila Helena Cynková ze Statku u Merlina u Chyňavy na Berounsku. Stejně jako jinde, i zde chybí finanční příjmy nutné k zachování provozu.

KRÁTCE: Rouškovník na faře v Berouně nabízí roušky

31. 3. 2020 | V areálu berounské fary naleznou lidé takzvaný rouškovník Charity Beroun. „Děkujeme všem dobrovolníkům, kteří pro obyvatele města šijí roušky a poskytují je právě tímto způsobem ostatním,“ uvádí město Beroun na svých stránkách.

Dodávky vody jsou spolehlivé i ve stavu nouze

31. 3. 2020 | Telefonicky a e-mailem. Stejně jako městské úřady i Vodárny a kanalizace (VAK) Beroun přesunuly veškerou agendu do virtuálního prostředí. Důvod je podle ředitele společnosti Jiřího Paula prostý: ochránit zaměstnance před možnou nákazou a zajistit bezproblémové dodávky pitné vody.

FOTOKVÍZ: Poznáte obec na Berounsku?

30. 3. 2020 | Všímáte si svého okolí? Samozřejmě ano. Ale poznáte města a obce na Berounsku podle detailů, které pro vás zachytil hledáček redakčního fotoaparátu? Zkuste to s naším novým fotokvízem. Poznáte, odkud vám snímky přinášíme tentokrát?

Místní už to nevydrželi a zavolali na turisty policisty

30. 3. 2020 | S náporem turistů se i přes vyhlášenou karanténu potýkaly obce na Berounsku. Jen o uplynulém víkendu zaznamenali policisté v lokalitě kolem obce Srbsko a Svatého Jana pod Skalou třiašedesát přestupků v dopravě. Policisté o víkendu pak na Berounsku zkontrolovali celkem osmdesát osob.

Počet nakažených se lehce zvýšil

30. 3. 2020 | Počet lidí nakažených novým koronavirem se o víkendu opět zvýšil. Podle Krajské hygienické stanice Středočeského kraje je na Berounsku k pondělnímu dopoledni potvrzeno celkem devatenáct případů nákazy nemocí Covid-19. To je o pět více než v pátek.

Opatření se snaží většina dodržovat. Výjimky se ovšem najdou

30. 3. 2020 | Lidé starší pětašedesáti let mají vyhrazenu dobu k nákupu v marketech, a to každý den od osmé do desáté hodiny. V tu dobu patří obchody „jen jim“. Ovšem, jak zjistil Deník při svém testu, někteří senioři zbytečně riskují a vyrážejí na nákupy do obchodních center i mimo tuto stanovenu dobu. Stejně tak se při testu ukázalo, že někteří lidé nerespektují doporučené bezpečné vzdálenosti.

Vodu do bazénu vám teď rozhodně nepřivezou

30. 3. 2020 | Kvůli současnému nouzovému stavu vyhlášeného vládou České republiky v souvislosti se šířením nebezpečného koronaviru způsobující nemoc Covid-19 omezují Vodárny a kanalizace (VaK) Beroun některé své činnosti.

Pohlednice z minulosti: Loděnice je spojována s bitvou o český trůn

29. 3. 2020 | /FOTOGALERIE/ První autentickou historickou zmínkou o obci Loděnice najdete v písemném záznamu o bitvě o český trůn mezi Soběslavem II. a Bedřichem, která se odehrála u Loděnice 23. ledna 1179.

Turistické oblasti návštěvníky v době koronaviru nevítají

29. 3. 2020 | /FOTOGALERIE/ Už aby koronavirová krize odešla – a než se tak stane, ať se aspoň pořádně ochladí a sprchne. Takové přání Deník o víkendu slyšel hned v několika středočeských obcích ležících v blízkosti atraktivních přírodních zákoutí. Některé čelily – zvlášť během nádherné soboty – přímo náporům turistů.

Větší problém než chataři jsou jednodenní turisté

29. 3. 2020 | Nouzový stav a zákaz volného pohybu osob si řada lidí přebrala po svém a vyrazili na své chaty a chalupy. To se pochopitelně nelíbí staousedlíkům, kteří mají strach ze zavlečení nového koronaviru z města do jejich obce. Zatím si ale na pohyb lidí z cizích měst vyloženě nestěžovali. Větším problémem jsou naopak jednodenní návštěvníci.

Unikátní rouškovníky rostou i na Berounsku

28. 3. 2020 | Nejčastějším tématem mezi lidmi je v současné době bezesporu koronavirus a ochranné pomůcky proti této velmi nakažlivé nemoci. Právě ochranné pomůcky jsou mnohde stále nedostatkovým zbožím. V některých obcích i městech, a to nejen na Berounsku, proto vyrostly rouškovníky – stromy nebo věšáky na oblečení, odkud lze roušku získat.

Hořovičtí si mohou na úřadě vyzvednout roušku

27. 3. 2020 | Hořovičtí občané, kteří nemají možnost jakkoli jinak získat roušku, která je nyní povinnou výbavou každého, kdo se pohybuje mezi lidmi, ji po telefonické domluvě získají na Městském úřadě Hořovice.

Zdroj: Berounský deník - zprávy - berounsky.denik.cz
20:11:55 | 03.04.2020Program Antivirus startuje už 6. dubna, firmy budou mít peníze na účtu v řádu dní

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) navrhla úpravu programu "Antivirus", který přinese významnou podporu zaměstnavatelům, na které doléhá epidemie koronaviru. Hlavním cílem je pomoci firmám se mzdovými náklady, aby nebyly nuceny ...

Vláda schválila 25 tisíc korun pro OSVČ, spouští také program na podporu zaměstnanosti

31.03.2020 | Zpravodajství

Jednorázová podpora 25 000 korun pro osoby samostatně výdělečně činné, úhrada většiny mzdových nákladů pro zaměstnavatele postižené nařízeními vlády č ...

Krizový štáb Středočeského kraj přijal mimořádné opatření v provozu veřejné drážní dopravy

31.03.2020 | Z regionu

Na základě opatření Vlády ČR ke snížení rizika nákazy koronavirem COVID-19 dnes 31. 3. Krizový štáb Středočeského kraje rozhodl o přijetí mimořádného ...Pátek 3.4.2020
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezký kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2020 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.