BerounDnes.cz
BerounDnes.cz » Zpravodajství » Z regionu » Berounský deník - zprávy

Z regionu

Berounský deník - zprávy Zdroj: Berounský deník - zprávy |

Lávka přes dálnici se má otevírat již příští týden

6. 12. 2019 | Lávka pro pěší přes dálnici D5 by se měla otevírat již příští týden. Potvrdilo to vedení města. „Právě finišují úpravy povrchu lávky pro pěší přes dálnici v blízkosti autobusové zastávky Beroun - sídliště. Zkušební provoz by měl spuštěn v pátek 13. prosince,“ uvedli představitelé města.

Společnost Včelka senior care zařadili mezi podporované společnosti

5. 12. 2019 | Obecně prospěšná společnost Včelka senior care, která pečuje o seniory, zdravotně postižené a chronicky nemocné, byla pro letošek zařazena mezi podporované společnosti v rámci internetového projektu, pomocí kterého mohou lidé přispívat na takové organizace. Jedná se o projekt givt - klikni a pomáhej.

Týden měřili rychlost na vytipovaných oblastech. Nestačili se divit

5. 12. 2019 | Dalo by se předpokládat, že s kamerami a radary v ulicích mnoha měst budou řidiči častěji dávat nohu z plynu a pojedou pomaleji. Praxe tomu tak ale úplně neodpovídá. Beroun si vytipoval lokality, na kterých týden měřil rychlost. A jak uvedlo vedení města, výsledky anonymního monitoringu jsou skutečně alarmující.

Jarmark vydělal berounským charitám přes 18 tisíc korun

4. 12. 2019 | Z úspěchu prvního ročníku charitativního jarmarku se radují organizátoři z Rehabilitační nemocnice Beroun. Jarmark vydělal organizacím přes 18 tisíc korun. Peníze získá Charita Beroun, Klubíčko Beroun a Dobromysl. Uvedla to Lucie Menclová, mluvčí berounské nemocnice. „Náplň nemocnice jako takové je pomoc a proto jsme se rozhodli tuto pomoc posunout i do roviny charitativní,“ podotkla.

Město chystá rekonstrukci prostranství před Hvězdou

2. 12. 2019 | Prostranství před bývalou Hvězdou v Berouně by se mělo brzy změnit a projít rekonstrukcí. Vedení města to plánuje na příští, nejdéle přespříští rok. Jisté ale je jedno: do konce prosince by měla být hotová dokumentace pro územní rozhodnutí, o které se bude žádat následně poté. Pak přijde na řadu příprava dokumentace pro stavební povolení a poté vlastní stavba.

Pohlednice z minulosti: Králové dávali Chodouň do zástavy šlechtickým rodům

1. 12. 2019 | /FOTOGALERIE/ První písemná zmínka o Chodouni pochází z roku 1271, kdy je připomínána jako součást žebráckého panství. Současně byl v obci také malý vladycký statek, podle něhož se jmenovali místní zemané. V 16. století však byla již celá obec i s vladyckým statkem součástí točnického královského panství. Králové dávali tento majetek do zástavy různým šlechtickým rodům.

Spor o vánoční strom nekončí. Někdo načerno zasadil 'nový' jehličnan

30. 11. 2019 | Diskuze kolem pokácení vánočního stromu z Velkého sídliště v Berouně nekončí. Naopak nabírá ještě na vášních. Město označilo diskuzi na sociálních sítích jako takovou, která už přerostla hranice lidské slušnosti. Lidé si stěžují na to, že vedení města pokácelo vzrostlý smrk; to ale argumentuje tím, že strom byl poškozený a celá lokalita má projít regenerací a vysázených stromů má být více, a ještě vhodnějších druhů. Řekl to místostarosta Michal Mišina. ...

Pokácený vánoční strom budí emoce, město slibuje výsadbu nových stromů

28. 11. 2019 | Pokácení vánočního stromu na Velkém sídlišti a jeho převoz na Husovo náměstí rozdělil Berouňáky na dva tábory. Zatímco jedni vítají rychlé nalezení nového vánočního stromu poté, co ten původní nepřežil kvůli poškození převoz, další krok nesou nelibě. Objevily se totiž hlasy, že smrk měl dál stát na Velkém sídlišti.

Blíží se Vánoce, chystají se charitativní události

27. 11. 2019 | Je to taková vánoční tradice, že lidé v tomto období častěji myslí na ty, kterým se třeba tolik nedaří a potřebují pomoci. To se projevuje tím, že se pořádá řada vánočních událostí, které mají za cíl podpořit nějaký charitativní účel.

Vánoce jsou zachráněny. Beroun našel náhradní vánoční strom

26. 11. 2019 | Město Beroun oslaví Vánoce se vším všudy. Nový strom, který nahradí ten původní, jež se rozlomil, přijede do centra Berouna ve středu 27. listopadu. Nový strom pochází z lokality, kde mělo být původně parkoviště. Z těchto plánů ale sešlo. „Chceme místo zrevitalizovat a místo parkování nabídnout obyvatelům park,“ uvedl místostarosta Michal Mišina.

Vánoční strom se při převozu rozlomil. Beroun hledá nové řešení

26. 11. 2019 | Čára přes rozpočet! Jedině tak lze označit smutnou událost, která se stala při převozu vánočního stromu, jenž měl stát na berounském náměstí. Strom byl v tak špatném stavu, že se rozlomil. Město tak hledá nové řešení, jak ale řekl místostarosta Michal Mišina, rozsvěcení vánočního stromu v neděli 1. prosince ohroženo ale není.

Hubertovu jízdu ve Skřipli zakončilo plavení koní v rybníku

25. 11. 2019 | /FOTOGALERIE/ Tradičně v podzimním čase se v mnoha jezdeckých klubech pořádá Hubertova jízda. Ta každoročně zakončuje jezdeckou sezonu a lidé tím vzdávají hold svatému Hubertovi, patronovi jezdců, lovců a myslivců. Hlavním úkolem Hubertovy jízdy je hon na lišku, kterou ve Skřipli na Hostomicku již poněkolikáté se chopila Jana Blažková.

Žebrák zveřejnil návrh rozpočtu pro příští rok

25. 11. 2019 | Město Žebrák má hotový návrh rozpočtu, jednat o něm nyní budou zastupitelé. Návrh rozpočtu je sestavený jako schodkový. „Schodek rozpočtu bude zabezpečen přebytkem hospodaření minulých let,“ uvedlo vedení města.

Pohlednice z minulosti: Z dávné historie města Beroun

24. 11. 2019 | /FOTOGALERIE/ O Berouně se prvně dočteme v listině pro ostrovský klášter Přemysla Otakara II. z roku 1265. Uvádí se na ní ještě latinský název města Verona. Král tehdy určil místo, které by mělo být zabydleno. Šlo o strategickou pozici na důležité obchodní cestě mezi Prahou a Plzní. Navíc se jednalo o velmi úrodnou půdu při soutoku Litavky a Berounky.

Králův Dvůr ve vánoční náladě: hledají se nejlepší vanilkové rohlíčky

23. 11. 2019 | Jen těžko si lze představit vánoce bez vanilkových rohlíčků. V Králově Dvoře se ale letos již potřetí rozhodli uspořádat soutěž o nejchutnější králodvorské vanilkové rohlíčky. Jak říkají sami organizátoři, pečou se téměř v každé rodině a nechutnají stejně; někde do těsta dávají vlašské ořechy, jinde to jsou mandle. Liší se i jednotlivá provedení: někdo dělá rohlíčky tenké, další zase větší.

Nemocnice se k memorandu nepřipojily

22. 11. 2019 | Přispívat z rozpočtu kraje na fungování městských nemocnic v Čáslavi, Mělníku, Slaném, Nymburce a Rakovníku, jak požadují ve společném memorandu zástupci jejich vedení i představitelé tamějších radnic, se zřejmě středočeské hejtmanství nechystá. Nekrajskými nemocnicemi jsou i ty v Berouně a Hořovicích, ty se ale k memorandu nepřidaly.  

Tip Deníku: Potravinová sbírka se odehraje také v Berouně

21. 11. 2019 | Pomoci potřebným bude možné pomocí potravinové sbírky. Ta se odehraje již tuto sobotu 23. listopadu od 8 do 16 hodin. Nakoupit do této sbírky pro potřebné bude možné téměř v 700 prodejnách v České republice, v Berouně půjde o šest prodejen: Billa v Plzeňské ulici, DM Drogerie v Konečné ulici a na Husově náměstí, Lidl v Plzeňské ulici, Rossman v České a Rohlik.cz v ulici Na Příkopě.

V Berouně pomáhá Armáda spásy

21. 11. 2019 | V Berouně začal fungovat obchod Armády spásy: ReShare Store. Ten naplňuje jak charitativní, tak recyklační funkci. Obchod slouží především k aktivnímu získávání peněz pro sociální aktivity Armády spásy v České republice. „Zboží, které získáváme formou darů od občanů, i obchodních společností je plně recyklováno,“ uvedla Viktorie Ramaislová, regionální manažerka ReShare Store.

Blíží se termín požádání žádosti o stipendia na volnočasové aktivity pro děti

20. 11. 2019 | Pokud chtějí lidé v Berouně využít možnosti získat stipendium na volnočasové aktivity pro děti, pak by si měli pospíšit. Program je určený pro nízkopříjmové rodiny ve městě. Zájemci mohou podávat žádosti na období leden až prosinec roku 2020; žádosti přijímá odbor sociálních věcí a zdravotnictví do konce letošního listopadu.

Na Berounsku se odehraje bezplatné testování nemocí

18. 11. 2019 | Anonymní a bezplatné testování HIV a žloutenky se odehraje v Berouně a Hořovicích. Testování veřejnosti na tyto nemoci se uskuteční v rámci Evropského týdne testování, ke kterému se Terénní program Beroun obecně prospěšného spolku Magdaléna již několik let připojuje.

Zdroj: Berounský deník - zprávy - berounsky.denik.cz
02:12:08 | 07.12.2019Počet certifikovaných center, kde lidem s migrénou pomohou, narůstá

Počet certifikovaných center pro diagnostiku a léčbu bolestí hlavy se specializací na léčbu migrény narůstá. Czech Headache Society, neboli Společnost pro diagnostiku a léčbu bolestí hlavy, ve spolupráci s Neurologickou společností Jana Evangelisty ...

ČSSZ : Vánoce a přelom roku posunou výplatu důchodů

05.12.2019 | Z regionu

Podobně jako v minulých letech dojde i letos v době vánočních svátků a na přelomu roku k posunům výplatních termínů důchodů. Neznamená to však, že se ...

Současnou síť Center duševního zdraví doplní další čtyři

05.12.2019 | Z regionu

Sedmnáct aktuálně fungujících Center duševního zdraví doplní od ledna příštího roku postupně další čtyři. Ta vzniknou v rámci Programu podpory Center ...Sobota 7.12.2019
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezký kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2019 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.