Zlatá stezka
BerounDnes.cz
BerounDnes.cz » Zpravodajství » Z regionu » Berounský deník - zprávy

Z regionu

Berounský deník - zprávy Zdroj: Berounský deník - zprávy |

Školka v Hostomicích je rozdělena do dvou budov

25. 6. 2019 | Hostomice /FOTOGALERIE/ - Mateřinka v Hostomicích je trojtřídní, má celkovou kapacitu 61 dětí a je rozdělena do dvou budov. V bývalé hasičárně uprostřed náměstí je třída Ohniváčků. V této skupině jsou namíchány jak děti předškolní, tak i menší. Vedle hasičárny se pak nachází i malá zahrádka a hřiště, kde mají děti možnost se vyřádit.

Svatebčané mohou zamířit i do zámku v Králově Dvoře

25. 6. 2019 | Králův Dvůr - Opravy a rekonstrukce má za sebou zámek v Králově Dvoře. Ten se nyní tak může stát vyhledávanou destinací; a to nejen výletníků. Pokud totiž chystáte významný životní krok v podobě svatby, může se toto místo týkat totiž i vás.

Pohlednice z minulosti: V obci Svatá se zrodila myšlenka na založení Sokola

23. 6. 2019 | Svatá /FOTOGALERIE/ - Obec Svatá leží patří k těm mladším. Její minulost je převážně spojována s těžbou rudy. První písemná zmínka o výnosech z hornické činnosti v okolí současné obce Svatá pochází z roku 1417, první písemná zmínka o trvalém osídlení obce se objevuje až v roce 1577.

Cestující musejí počítat na trati s výlukami

21. 6. 2019 | Berounsko - Pro řadu lidí je cestování vlakem za prací běžnou záležitostí. Pokud i vy patříte mezi ně, měli byste si dát pozor na výluku, která potrvá až do 15. července v době od 7.20 do 20.15 hodin v úseku Beroun - Zdice.

Berounsko chce svoji destinační agenturu

20. 6. 2019 | Beroun - O založení destinační agentury Berounsko a vystoupení z dobrovolného sdružení Bohemia Centralis budou na svém zasedání rozhodovat berounští zastupitelé ve středu 26. června. Je to velká změna po více jak dvaceti letech.

Králův Dvůr přes léto zmodernizuje své základní školy

19. 6. 2019 | Králův Dvůr - Přes léto se dá čekat v základních školách v Králově Dvoře ruch. Bude to kvůli modernizacím. „Vzhledem k tomu, že školství už dlouhodobě patří k prioritám vedení města, nejedná se o drobné úpravy, ale o investice za miliony korun,“ uvedla Romana Šimková, mluvčí radnice.

Katolická mateřská školka nabízí velmi přátelské klima

18. 6. 2019 | Beroun /FOTOGALERIE/ - Katolická školka v Berouně byla zřízena Arcibiskupstvím pražským v roce 1992. Svůj provoz zahájila o rok později v nově vybudovaných prostorách v areálu Římskokatolické farnosti přímo v centru města. V roce 2006 byla budova školky přestavěna a prošla celkovou rekonstrukcí. Jedná se o jediné předškolní zařízení s křesťansky orientovanou výchovou v Berouně a okolí.

Rozpočtové opatření myslí na modernizaci počítačové sítě

18. 6. 2019 | Beroun - Berounští zastupitelé se na svém nadcházejícím zasedání chystají schvalovat mimo jiné také třetí rozpočtové opatření. Jak uvedla Jitka Soukupová, mluvčí berounské radnice, rozpočtové opatření počítá s výdaji na modernizaci počítačové sítě. Schvalovat opatření se chystají zastupitelé ve středu 26. června.

Ukazatele volných míst se v Berouně nejspíše nechystají

18. 6. 2019 | Beroun - Město Beroun vylepšilo parkovací stojany; nyní do nich musíte zadat svoji registrační značku pro kontrolu, zda parkujete kde máte. Vedle toho je možné kromě mincí platit i platební kartou. Součástí chytrého parkování, tedy smart parkingu, bývají i speciální cedule ukazující na volná místa na různých parkovištích. Takový systém se ale podle všeho nejspíše nechystá. Řekl to Michal Mišina, berounský místostarosta. ...

KRÁTCE: Brzy startuje druhá etapa opravy na dálnici D5

18. 6. 2019 | Berounsko - Druhá etapa opravy D5 odstartuje 7. července a potrvá až do 10. srpna. Opravy se budou týkat stejného úseku dálnice, na které se právě v těchto dnech odehrává první etapa – v úseku od 20 km do 14,5 kilometru. „Opravy se budou týkat stejného úseku dálnice, tentokrát ale bude uzavřen levý jízdní pruh v levém jízdním pásu a současně část pravého jízdního pruhu,“ uvedlo vedení města na webu městského úřadu. ...

Parkovací stojan chce znát 'espézetku'. Někteří lidé prý s lístky přejížděli

17. 6. 2019 | Beroun - Řidiči v Berouně se musejí připravit na nový systém parkování ve městě. Konkrétně jde o to, že při placení parkovného bude nutné do parkovacího stojanu zadat SPZ auta, za které se platí. Novinka tohoto systému vzbudila na sociálních sítích velký ohlas. Lidé se totiž ptali po důvodu této změny.

Pohlednice z minulosti: Zdice se staly městem před čtvrtstoletím

16. 6. 2019 | Zdice /FOTOGALERIE/ - Zdice, které jsou třetím největším městem na Berounsku, byly založeny v roce 1039 kolonizací oblastí západně od Prahy po návratu Břetislava I. z vítězné výpravy z Polska. Obyvatelé dobytého města Giecze požádali Břetislava, aby se mohli pokojně přestěhovat do Čech. Ten prosbě vyhověl.

Králův Dvůr opraví lávku přes dálnici. Rekonstrukce vyjde na 30 milionů korun

16. 6. 2019 | Králův Dvůr - Trvat by to mělo 105 dnů a vyjde to na zhruba 29,4 milionu korun. Řeč je o chystané rekonstrukci lávky přes D5 v Králově Dvoře. Na tu se podařilo získat městu dotaci ve výši zhruba 28 milionů korun. Pro město to je dobrá zpráva. „Z této informace mám velkou radost. Lávka je totiž v katastrofálním stavu,“ okomentoval současný stav starosta Petr Vychodil.

OBRAZEM: Den bezpečí přilákal do kempu tisícovku dětí

15. 6. 2019 | Beroun - Již tradiční Den bezpečí uspořádalo v pátek 14. června město Beroun spolu se složkami integrovaného záchranného systému. Jak už to bývá, se 'železnou' pravidelností se tato akce koná v berounském kempu Na Hrázi, a to za velice slunečného počasí. V rámci celého dne se v kempu vystřídala tisícovka dětí.

Králův Dvůr opravuje zámek, střecha vyšla na 1,3 milionu korun

14. 6. 2019 | Králův Dvůr - Město Králův Dvůr pečuje o svůj zámek. Díky dotaci se podařilo opravit střechu věže místního zámku. Rekonstrukce takzvaného střešního pláště skončila v květnu, věž tak má novou krytinu z dřevěného šindele. 

Beroun získal putovní Křišťálovou popelnici. Nejlépe třídí odpad

13. 6. 2019 | Beroun /FOTOGALERIE/ - Lidé třídí stále více odpadů a města i obce se jim také snaží k tomu poskytnout co nejlepší podmínky. Díky tomu má možnost třídit své odpady 99 procent obyvatel České republiky a 73 procent jich tak pravidelně činí. K dispozici mají po celé ČR už více než 413 tisíc barevných kontejnerů a menších nádob na tříděný odpad. A kde se třídilo v roce 2018 nejlépe?

KRÁTCE: Berounské prvňáčky pasovali na čtenáře

13. 6. 2019 | Beroun /FOTOGALERIE/ - Pasování prvňáčků na čtenáře se dočkali žáci 2. ZŠ a MŠ Preislerova v Berouně. Role krále se ujal místostarosta města Dušan Tomčo, který děti pasoval. „Pasování prvňáčků připravily pracovnice městské knihovny v čele s ředitelkou Michaelou Škeříkovou. Děti byly z celého aktu nadšené a králi se vší vážností slíbily, že se budou chovat ke knihám vzorně a mimo jiné že přes prázdniny přečtou nejméně jednu knížku,“ uvedla Petra Lišková z berounské radnice. Další pasování dětí če ...

Beroun čeká oprava chodníků i lávky nad D5

13. 6. 2019 | Beroun - Město Beroun čeká oprava chodníků kolem Plzeňské ulice. Vedle toho se chodci i cyklisté dočkají opravené lávky nad dálnicí D5. Obě stavby vyjdou dohromady na několik desítek milionů korun. Nejedná se ale o žádné plány ve stádiu přípravy. Naopak. Předání staveniště v Plzeňské ulici se odehraje přitom již na přelomu týdne.

Vedení města si prohlédlo novou část úpravny vody

12. 6. 2019 | Beroun /FOTOGALERIE/ - Valné hromady společnosti Úpravna vody Želivka, která vodou zásobuje i Berounsko, se zúčastnila i berounská starostka Soňa Chalupová, která se s ostatními účastníky mohla podívat na nově vybudovaný blok úpravny vody. Ten umožňuje filtraci s takzvaným granulovaným aktivním uhlím. Co to ale znamená pro obyvatele Berounska?

Školka v Loděnici se nachází přímo na návsi

11. 6. 2019 | Loděnice /FOTOGALERIE/ - Zřizovatelem Mateřské školy v Loděnici je obecní úřad. Školka se nachází uprostřed malého náměstíčka v jednopatrové budově, která v roce 2014 prošla rekonstrukcí. V mateřince jsou tři třídy, které fungují od rána až do odpoledne a jsou umístěny v patře. Dvě třídy mají celkem 24 dětí, třetí třída pak má dětí 22. Celková kapacita loděnické mateřské školky je 70 dětí.

Zdroj: Berounský deník - zprávy - berounsky.denik.cz
06:12:31 | 26.06.2019Dovolené a nezabezpečené domovy nahrávají zlodějům. V loňském roce napáchali nejvíce škod v Jihočeském kraji a v Praze

Letní měsíce nahrávají zlodějům. Lidé odjíždějí na dovolené a své byty a domy nechávají často nezabezpečené a bez dozoru. Zloději to vědí a v tento čas jim každoročně začínají žně. Jen během loňských prázdnin napáchali celkové škody po vloupání za ...

Pro stavební povolení na jeden úřad, vláda schválila věcný záměr nového stavebního zákona

25.06.2019 | Zpravodajství

Jeden úřad, jedno razítko, jedno povolení. A navíc jedno úložiště dat a jeden výklad stavebního práva. Vláda v pondělí 24.6. schválila věcný záměr nov ...

Přes 8 tisíc lidí navštívilo v rámci dnů otevřených dveří úspěšné projekty podpořených z evropských fondů

24.06.2019 | Z regionu

Ministerstvo pro místní rozvoj během května až září pořádá sérii dnů otevřených dveří projektů podpořených z evropských fondů. Proběhlých šesti dnů ot ...Středa 26.6.2019
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezký kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2019 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.