BerounDnes.cz
BerounDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Berounský deník - zprávy

Z regionu

Berounský deník - zprávy Zdroj: Berounský deník - zprávy |

Střešní makovice skrývající poselství zmizely z věže po devatenácti letech

8. 2. 2023 | /FOTOGALERIE/ Pražská brána, která patří mezi významné berounské památky, prochází rozsáhlou rekonstrukcí střechy. Do rukou restaurátorů se zřejmě dostanou i obě kovové dominanty věže, okrasné makovice skrývající vzkazy z minulosti. Píše se v nich o malé úrodě, hladu a drahotě, ale i o korupci radních nebo o řemeslnících raubířích, přezdívaných pizda, packal a ňouma.

Rekonstrukce zámku v Tmani postupuje. Domov seniorů se má otevřít na podzim

7. 2. 2023 | /FOTO, VIDEO/ Společnost Senlife pokračuje v proměně zchátralého tmaňského zámku v soukromý domov pro sto padesát seniorů. První etapou je kompletní přestavba hospodářských budov se zachováním historických rysů objektů. Bourací a přípravné práce, na které naváže rekonstrukce, jsou téměř u konce.

Podívejte se: Po lední ploše v Hořovicích se proháněly děti v maskách

6. 2. 2023 | Čertíci, kočičky, sněhulák a spousta dalších masek dováděla v neděli 5. února při maškarním reji na Zimním stadionu v Hořovicích. Zábavu spojenou s pohybem si děti náramně užily.

Městský bál v Berouně se vrací v plné parádě. Vstupenky rychle ubývají

6. 2. 2023 | /FOTOGALERIE/ Městský bál se po covidových restrikcích konečně vrací ve velkém stylu. Uskuteční se v Kulturním domě Plzeňka v sobotu 25. února od 20 hodin. O letošní zábavu se na tanečním parketu postará swingový orchestr Zatrestband. Podle aktuální informací portálu webu webticket.cz zbývá již jen kolem devadesáti vstupenek.

Přemostění Berounky při opravě mostu TGM v Berouně je zatím v nedohlednu

3. 2. 2023 | /VIDEO, FOTOGALERIE/ Most TGM v Berouně, který je hlavním městským tahem přes řeku Berounku, je ve velmi špatném technickém stavu. Jeho rekonstrukce je nevyhnutelná. Během prací bude muset být uzavřen, a protože jde o nejdůležitější přemostění ve městě, bude potřeba odklonit dopravu. Ve hře je opět mostní provizorium.

OPUSTILI NÁS: Týdenní přehled zesnulých z Berounska

3. 2. 2023 | Ve spolupráci s hořovickou pohřební službou Pavla Zajíčka, berounskou pohřební službou Beran a Pohřebním ústavem Beroun, Řevnice – Jaroslava Filecová přinášíme jména zemřelých, s nimiž se jejich příbuzní a přátelé v uplynulých dnech rozloučili.

Druhá základní škola bude mít novou tělocvičnu. Stavět se začne v létě

3. 2. 2023 | /FOTOGALERIE/ Základní škola Preislerova v Berouně dostane novou tělocvičnu. Na projekt za zhruba 55 milionů korun přispěje městu dotace. Tělocvična nabídne dětem moderní zázemí pro výuku tělesné výchovy. Vyroste v areálu školy, kde jí ustoupí hřiště s umělým povrchem.

Berounský rodák Jaroslav Frolík oslavil 90 let. Jeho receptem je sport a poezie

2. 2. 2023 | /FOTOGALERIE/ Berounský rodák a patriot Jaroslav Frolík oslavil 25. ledna 90. narozeniny. Tajemstvím dlouhověkosti je podle něho pohyb. „Ještě před třemi lety jsem chodil pinkat na zeď na Lokomotivu. Ale když jsem teď viděl, jak v televizi gratulovali 93letému tenistovi, zastyděl jsem se a budu se asi muset vrátit,“ říká jubilant.

Berounská Dobromysl pomáhající hendikepovaným se stala Neziskovkou roku

1. 2. 2023 | /FOTOGALERIE/ Ze sdružení rodičů až k profesionální neziskovce poskytující sociální služby, která má obrat deset milionů korun, to je berounská Dobromysl pomáhající už čtvrt století hendikepovaným. Nyní se stala vítězem soutěže Neziskovka roku. Nominováno bylo pětapadesát organizací. 

Obrazem: Nový moderní pavilon králodvorské školy nabídne pět nových tříd

30. 1. 2023 | V Králově Dvoře dostal zelenou projekt k rozšíření Základní školy Počaply. Na dvoře školy vznikne nový moderní pavilon s pěti novými třídami, který se zapustí do terénu a decentně se napojí na stávající historický objekt školy. Radnice musí ale utratit více než 50 milionů korun, aby měla nárok na dotaci.

Drahota nutí dům dětí a mládeže zvednout ceny letních táborů

29. 1. 2023 | S koncem ledna mají jednotlivé organizace, spolky a oddíly už většinou jasno, jak to bude s letními tábory. Dům dětí a mládeže Beroun pořádá hned čtyři a rodiče si za ně letos připlatí.

Je rozhodnuto: Berounsko si za svého prezidenta zvolilo generála Petra Pavla

28. 1. 2023 | Volby jsou u konce. Novým českým prezidentem se stal občanský kandidát Petr Pavel, když získal více než 58 procent hlasů. Na Berounsku vyhrál s drtivou většinou a volili jej občané prakticky ve všech obcích a městech. Našly se pouze dvě „bašty“ Andreje Babiše.

Obrazem: Volby v Hořovicích. Známý rodák Aleš Opatrný nepřijel k volbám na koni

28. 1. 2023 | Mezi voliči, kteří přišli odevzdat svému favoritovi hlas v první den voleb, byl i známý hořovický rodák Aleš Opatrný, s manželkou. I oni tak přispěli k tomu, že se volební komise nenudila, ale rozdávala příchozím i kolem dvacáté hodiny jeden volební lístek za druhým neboť účast byla hojná.

Zájem o volby byl obrovský. Na berounské Zavadilce se volilo jak po Sametu

27. 1. 2023 | /FOTOGALERIE/ V pátek 27. ledna začalo ve 14 hodin druhé kolo prezidentských voleb. Lidé přišli hodit svůj hlas buďto generálovi ve výslužbě Petru Pavlovi nebo poslanci a předsedovi hnutí ANO Andreji Babišovi. U dveří volebních místností v budově berounské obchodní akademie se před jejich otevřením tvořily hloučky lidí. Volilo se i v městské části Zavadilka, tamní okrsek ale spíše připomíná dobu krátce po revoluci než současnost. ...

Spolky z Berouna a okolí hledaly na vůbec prvním setkání možnosti spolupráce

27. 1. 2023 | /FOTO/ První setkání berounských spolků, organizací, iniciativ a jednotlivců, kteří jsou hybateli místního veřejného a společenského života, se konalo ve čtvrtek 19. ledna v prostorách pivovaru Berounský medvěd. U jednoho stolu se například sešly organizace, které pečují o mentálně postižené, vlastivědnou a duchovní osvětu regionu či životní prostředí a kulturu.

Máte doma výtvarně nadané dítě? Připravit se na talentovky je třeba rok dopředu

27. 1. 2023 | /FOTOGALERIE/ Pět týdnů zbývá deváťákům na rozhodnutí o výběru střední školy. Sepsat přihlášku ke studiu nebo do učení je třeba do konce února. Co se týče středních uměleckých škol, děti mají talentové zkoušky už za sebou. Uspět u nich je přitom každým rokem náročnější, kdy situaci navíc ztěžují silné ročníky deváťáků.

Cyklista se potácel na kole s dvěma promile. Hrozí mu vysoká pokuta

26. 1. 2023 | Během minulého víkendu si policisté posvítili na dodržování zákazu pití a užívání jiných návykových látek při řízení. Do akce se zapojili policisté z Dopravního inspektorátu v Berouně a zkontrolovali na sedmdesát řidičů. V síti jim uvízl cyklista, který si vyrazil na projížďku s více než dvěma promile.

Kanalizace na Zavadilce umožní padesátce domů napojit se na hlavní čističku

26. 1. 2023 | /FOTOGALERIE/ Obyvatelé domů v části berounské městské čísti Zavadilka se po letech konečně dočkají. Tento měsíc začala dlouho očekáváná výstavba kanalizace, na kterou dotčené domy ještě nejsou napojeny. Lidé žijících v těchto rodinných domech se museli spoléhat především na vlastní septik a následný vývoz splašků. Stavbu za desítky milionů korun vítají.

Absolventi Virtuální univerzity třetího věku převzali v Hořovicích osvědčení

25. 1. 2023 | /FOTOGALERIE/ Veselá a přátelská atmosféra panovala v úterý 24. ledna při předávání osvědčení a pamětních listů účastníkům Virtuální univerzity třetího věku. Tu pořádá Středisko volného času Domeček Hořovice. V letošním zimním semestru zde letos studovalo 30 posluchačů.

Řada žadatelů má smůlu. O bydlení v novém bytovém domě je velký zájem

24. 1. 2023 | /FOTOGALERIE/ V novém bytovém domě pro seniory v Králově Dvoře se zabydlují první nájemníci. Klíče od dvanácti bezbariérových bytů jim před pár dny předal místostarosta Jan Šilhavý. Původně se měli senioři do domu stěhovat už v listopadu. Zdržení způsobilo zpoždění instalace elektroměrů.

Zdroj: Berounský deník - zprávy - berounsky.denik.cz
10:11:45 | 08.02.2023Zpravodajství BerounDnes.cz

Správa železnic vyhlásila výběrové řízení na zhotovení inženýrskogeologického průzkumu pro Berounský tunel

Správa železnic pokračuje v přípravě novostavby trati Praha-Smíchov - Beroun. Pro získání potřebných informací o geologické stavbě a geotechnických vlastnostech horninového prostředí v místech budoucího Berounského tunelu vyhlásila výběrové řízení ...

Od 20. ledna mohou lidé udělit svůj hlas osobnostem Středočeského kraje nominovaným na Cenu hejtmanky 2022

Ode dneška do 21. února 2023 mohou lidé udělit svůj hlas osobnostem nominovaným na Cenu hejtmanky 2022. Hlasování o Cenu veřejnosti je spuštěno na web ...

Středočeský kraj bude na olympiádě dětí a mládeže v Královéhradeckém kraji reprezentovat 88 sportovců

V neděli 22. ledna 2023 začíná 20. ročník Olympiády dětí a mládeže, který se bude konat v Královéhradeckém kraji. Středočeský kraj bude reprezentovat ...

Na střední do středních Čech! Kraj nabízí zájemcům o studium výběr z téměř 130 oborů

Začátek roku patří v mnoha rodinách debatám o volbě střední školy. Středočeský kraj nabízí dlouhodobě na svém území rozsáhlou nabídku zajímavých oborů ...

Cyklostezka Srbsko na Berounsku je o krok blíž k realizaci

Krajská rada projednala a doporučila zastupitelům kraje schválit návrh smlouvy o spolupráci obce Srbsko a Středočeského kraje na projektu "Cyklostezka ...Středa 8.2.2023
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


Nastavení cookies | GDPR | Přidat zprávu, PR článek | O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2023 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes