BerounDnes.cz
BerounDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Berounský deník - zprávy

Z regionu

Berounský deník - zprávy Zdroj: Berounský deník - zprávy |

V nemocnicích na Berounsku by se mělo začít očkovat v únoru

20. 1. 2021 | Obě nemocnice v regionu, berounská i hořovická, se připravují na zahájení očkování veřejnosti. Čeká se ale na vakcíny, proto očkovací centra zatím nejsou otevřená. Vakcinace začala první fází, která se týkala pracovníků covidových oddělení v nemocnicích, později i ostatních zdravotníků a zaměstnanců v sociálních službách a domovech seniorů.

V Berouně vzniká nová soukromá základní škola. Žáci dosáhnou i na stipendia

19. 1. 2021 | /VIZUALIZACE/ Nová soukromá základní škola VIA pokračuje v přípravách na zahájení vyučování s příchodem příštího školního roku. V rámci Berounska jde o jedinečný vzdělávací projekt s pestrou škálou vzdělávacích metod a dvoujazyčnou výukou v češtině a angličtině.

SOUHRN ZPRÁV Z REGIONU: Splatnost poplatků za odpad se posunuje

18. 1. 2021 | Kvůli přetrvávající pandemii koronaviru rozhodlo město Králův Dvůr, že posune termín splatnosti poplatku za odpad na 30. června. Pro letošní rok se částky za odpad nemění. Základní sazba je 700 korun. Za děti do 15 let a seniory starší 65 let je poplatek 600 korun.

PŘED 10 LETY: Berounka se vylévala z koryta

17. 1. 2021 | Před deseti lety se obyvatelé domů v okolí Berounky obávali povodně, řeka se totiž nebezpečně vylévala z břehů. Pojďte si tuto situaci připomenout s archivem Deníku.

Autobusy mají stále potíže se na Jarově vytočit

17. 1. 2021 | /FOTOGALERIE, VIDEO/ Kvůli složité dopravní situaci v Jarově přestaly autobusy před časem do této části Berouna zajíždět úplně. Bylo to hlavně kvůli problematickému místu na točně, kterou autobusy používají pro otočení. Na to rychle reagovala berounská radnice a místo nechala ve velmi krátkém čase upravit.

V Hýskově roste zbrusu nová školka s jídelnou a tělocvičnou

17. 1. 2021 | /FOTOGALERIE/ V Hýskově se pustili do smělého projektu za více než 70 milionů korun. Roste tam nová mateřská škola s jídelnou a tělocvičnou, které budou sloužit i místní základní škole. „Jsem ráda, že se mezi zastupiteli podařilo přijmout společnou shodu a do této stavby jsme se pustili, protože hlavně tělocvična tady opravdu chybí,“ předeslala starostka obce Ivana Týlová.

OBRAZEM: Lom Kosov nalákal otužilce na koupačku

16. 1. 2021 | Sobotní dopoledne bylo jako vyšité pro pražskou partu kamarádů, které mimo jiné spojuje společný koníček otužování. Mladí lidé zavítali vyzkoušet kvalitu a teplotu vody místní přírodní nádrže Kosov.

Elektrokola se jdou na chvíli ohřát do tepla. Mrazy nesvědčí bateriím

16. 1. 2021 | Od úterý 12. ledna společnost Nextbike Česká republika dočasně stáhla elektrokola ze všech stanovišť v Berouně Hýskově, Tetíně a Králově Dvoře. Důvodem je podle provozního ředitele společnosti Tomáše Karpova současný výrazný pokles teplot a plánovaný servis kol.

V Králově Dvoře mají trápení s psími výkaly

15. 1. 2021 | V Králově Dvoře se potýkají s letitým problémem častého výskytu psích výkalů na chodících a veřejných prostranstvích. Podle radnice jde o skutečnost, která nerozčiluje jen občany města, ale i pejskaře, kteří si po svých miláčcích poctivě uklízí.

SOUHRN ZPRÁV Z REGIONU: Berounští medvědi oslavili 21 let

15. 1. 2021 | Chlupatí obyvatelé lesoparku Městská hora ve středu 13. ledna oslavili 21 let. Matěj a Kuba se ale kvůli pandemii museli obejít bez tradičních velkých oslav. Zástupci radnice přinesli oslavencům oblíbené hroznové víno, melouny a med. Popřát přijel i režisér Václav Chaloupek, který s Kubou, Matějem a jejich zesnulým bráškou Vojtou natočil Večerníček Méďové.

K rozhodnutí o dalším osudu lokality Na Ptáku není zatím dostatek informací

15. 1. 2021 | /FOTOGALERIE/ V současnosti městem hýbe živá diskuze týkající návrhu změny územního plánu. Pokud by byl návrh zastupitelstvem schválen, vedlo by to k zastavění části lokality Na Ptáku podél cyklostezky vedoucí do Hýskova. Uvažuje se asi o čtyřiceti parcelách. Součástí má být i veřejná plocha.

Petr Horák z Charity Beroun: Bezprostředně jsme schopni ubytovat 45 bezdomovců

14. 1. 2021 | /ROZHOVOR/ Příchod zimního počasí se sněhem a mrazy je pro mnohé radost, naopak některým lidem začínají starosti. Sociální pracovníci před očekávanými mrazy zajišťují příbytky pro lidi bez domova, informují je o možnostech, kde strávit noc v teple. Jen na Berounsku je podle ředitele Charity Beroun Petra Horáka cca 200 až 250 lidí bez domova.

V Berouně byly odstraněny dvě černé skládky

14. 1. 2021 | Díky všímavým občanům se podařilo na území města odhalit další dvě černé skládky, které se nacházely na pozemku za garážemi Na Máchovně a v lese nad Jarovem. Obě už pracovníci společnosti AVE odstranili. „Někdo tam vyhodil větší množství dřevěných desek a prken,“ uvedl berounský místostarosta Michal Mišina.

Největší popularitu v kraji získala zámecká alej v Hořovicích

13. 1. 2021 | /FOTOGALERIE/ V pořadí je desátá – a především skončila na prvním místě. Zámecká alej v Hořovicích získala v rámci Středočeského kraje největší podporu v anketě Alej roku – a tím také regionální titul v jubilejním 10. ročníku ankety. Deník o tom informoval Jiří Kaňa z neziskové organizace Arnika, jež anketu pořádá. Připomněl, že lipová alej v zámeckém parku v Hořovicích na Berounsku, která lemuje cestu od barokní památky až k populární Sluneční bráně, uspěla se 162 získanými hlasy. „Vítěznou nom ...

SOUHRN ZPRÁV Z REGIONU: Senioři mohou požádat o pomoc s registrací na očkování

13. 1. 2021 | Odbor sociálních věcí, zdravotnictví a školství Městského úřadu v Hořovicích nabízí od pátku 15. ledna seniorům nad 80 let pomoc při registraci na očkovaní proti koronaviru. Od pondělí 1. února bude úřad asistovat i ostatním seniorům, kteří nemají možnost se přes internet sami zaregistrovat.

Povodí Vltavy: Zásah na břehu Litavky byl nezbytný. Lidem je to líto

13. 1. 2021 | /FOTOGALERIE/ Motorové pily a sekačky se zakously do stromů a vegetace, které rostou v širším korytu Litavky a v jeho bezprostřední blízkosti. Akce, jež vyvolala silnou nevoli mezi občany, je plánovaným ošetřením vodních toků, kterou provádí státní podnik Povodí Vltavy. Podle něj je údržba břehů na Litavce prováděna s ohledem na bezpečnost osob a místní flory i fauny.

Přiznání daně z nemovitosti lze provést bez osobní návštěvy

12. 1. 2021 | Z důvodu pandemie letos půjde podat daň z nemovitosti bez osobní návštěvy úřadu. Možností bude hned několik. Mezi nimi je i elektronická forma. Finanční úřad si je vědom, že proces je většinou spojen s kumulací lidí na územním pracovišti Beroun v ulici Tyršova. Z tohoto důvodu pracovníci úřadu nabízejí pomoc poplatníkům především prostřednictvím telefonické komunikace.

SOUHRN ZPRÁV Z REGIONU: Z nádraží v Loděnici zmizely odpadkové koše

12. 1. 2021 | Policisté obvodního oddělení Beroun prošetřují krádež, ke které došlo v době mezi 18. listopadem minulého roku a 6. lednem na loděnickém vlakovém nádraží. Neznámý pachatel z čerstvě zrekonstruovaného nádraží odcizil odpadkové koše v celkové hodnotě šestnáct tisíc korun.

Online výuka je už pro všechny vyčerpávající. Děti se ale učí samostatnosti

11. 1. 2021 | Podle ředitelky základní školy Wágnerka Evy Drbalové zásadním problémem je, že žáci a rodiče dlouhodobě nevědí, jak to bude dál. Dětem navíc chybí sociální kontakt, kdy jí dokonce její žáci deváté třídy sami říkají, že chtějí zpátky do školy.

PŘED 10 LETY: Berounsko obalila ledová krusta

10. 1. 2021 | Předpověď meteorologů se naplnila a Berounsko se v pátek 7. ledna roku 2011 probudilo do ledového sevření. „Kvůli nočnímu dešti leží na mnoha místech v Berouně tenká vrstva ledu. Technické služby Beroun se snaží již od včerejší osmé hodiny večerní chodníky a silnice ošetřit,“ uvedla tehdy tisková mluvčí berounské radnice Pavla Švédová. Pojďte si tuto situaci připomenout s archivem Deníku. 

Zdroj: Berounský deník - zprávy - berounsky.denik.cz
06:11:45 | 20.01.2021Zpravodajství BerounDnes.cz

Středočeský kraj schválil projekty prevence kriminality, požádá vládu o dotace

Program prevence kriminality na rok 2021 schválili středočeští radní. Obsahuje konkrétní projekty, na jejichž uskutečnění bude kraj žádat o finanční prostředky z Dotačního programu prevence kriminality na místní úrovni na rok 2021. "Celkem půjde o ...

Středočeští celníci našli při běžné kontrole vozidla zbraně i drogy

KLADNO - Hlídka si ke kontrole vytipovala osobní vozidlo Škodu Superb s českou SPZ se třemi muži. Na dotaz celníků, jaký je účel jejich cesty při nou ...

Policisté obvinili pár z distribuce drog na Kolínsku

Opět skvělou práci odvedli kolínští kriminalisté v oblasti toxi. Zadrželi a poté obvinili dvě osoby, které distribuovaly drogy převážně na Kolínsku. O ...

Souhrnný index rizika pro Českou republiku PES je na hodnotě 86

Souhrnný index rizika pro Českou republiku je podle protiepidemického systému 2.0 na hodnotě 86. Hodnota odpovídá pátému stupni pohotovosti, ve kterém ...

Tříkrálová sbírka se letos koná v online prostředí

Do konání tradiční Tříkrálové sbírky letos zasáhla pandemie koronaviru, která znemožnila každoroční putování tří králů spojené s koledou. Samotná kole ...Středa 20.1.2021
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezký kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2021 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.