BerounDnes.cz
BerounDnes.cz » Zpravodajství » Z regionu » Berounský deník - zprávy

Z regionu

Berounský deník - zprávy Zdroj: Berounský deník - zprávy |

Zastupitelé budou schvalovat osmý program regenerace památkové zóny

17. 2. 2020 | Zásadním dokumentem se budou zabývat berounští zastupitelé na svém zasedání ve středu 19. února. Budou schvalovat již osmý program regenerace městské památkové zóny na období 2020 - 2023. „Do roku 2023 podle velmi hrubého odhadu bude na všechny plánované investice v městské památkové zóně potřeba 60 milionů korun, pokud by se samozřejmě všechny podařilo uskutečnit,“ předeslala Jitka Soukupová, mluvčí berounské radnice. ...

Pohlednice z minulosti: Počapelský kostel je barokní dominantou Králova Dvora

16. 2. 2020 | /FOTOGALERIE/ Zděný kostel Nanebevzetí Panny Marie v Počaplech stojí na návrší nad obcí a je obklopen hřbitovem. Za krásnou barokní stavbu vděčí Králův Dvůr pravděpodobně poslednímu hejtmanovi panství Bedřichu Kyrpalovi. Ten vyhověl naléhání věřících a na místě zchátralého dřevěného kostelíka nechal v roce 1730 vybudovat nový vrcholně barokní zděný kostel.

Nová koncepce dopravy: autobusy pojedou i k nové zástavbě, řeší i cyklodopravu

16. 2. 2020 | Město Beroun se chystá prezentovat svým obyvatelům novou koncepci dopravy. Ta počítá například s autobusovými linky do nové zástavby, či nové cyklotrasy pro jednoduché cestování po městě. Nebude to ale hned. Navrhovaná opatření by se měla postupně realizovat, a to až do roku 230. Uvedla to mluvčí berounské radnice Jitka Soukupová.

Budova strážníků prochází rekonstrukcí, první od roku 1992. Kvůli GDPR

14. 2. 2020 | Dlouho se na budovu nemyslelo, ale nyní se dočkala péče. Berounští strážníci tak budou brzy ve staronovém; budou sídlit nadále na stejném místě, jejich strážnice ale projde rekonstrukcí. Pomohlo jí to, na co mnozí při zavádění nadávali: a sice známá směrnice GDPR, tedy pravidla týkající se ochrany osobních dat. Ve služebně městské policie bylo totiž nutné zřídit například diskrétní zóny. A když už se s takovou rekonstrukcí začalo, spojily se i s další potřebnou modernizací. ...

Hlásná Třebaň chce opravit povrchy několika ulic

13. 2. 2020 | Oprava povrchů vybraných ulic bylo jedním z témat veřejného zasedání zastupitelstva v obci Hlásná Třebaň. Starosta Tomáš Snopek zastupitelům předložil závěry analýzy, které se zabývaly možností řešení oprav povrchů místních komunikací. „Protože není pravděpodobné, že by povrchy komunikací bylo možné financovat z dotačních zdrojů, bude třeba najít nákladově efektivní řešení,“ uvedl starosta na zasedání zastupitelů. ...

Epidemie chřipky stále trvá, zákaz návštěv v nemocnicích jen tak nepadne

13. 2. 2020 | Pokud máte v nemocnici někoho blízkého a marně čekáte na konec zákazu návštěv, abyste ho mohli navštívit… Nevypadá to, že byste se měli v brzké budoucnosti dočkat. Jak uvedla Petra Horáková, mluvčí NH Hospital, která provozuje berounskou a hořovickou nemocnici, chřipková epidemie dle informací Krajské hygienické stanice je na poklesu o 3,6 procenta, i nadále se však jedná o epidemiologický výskyt tohoto onemocnění. ...

Nemocnice na Berounsku školí personál v sebeobraně

12. 2. 2020 | Nemocnice plánují spustit kurzy sebeobrany pro své zaměstnance. Mají k tomu pádný důvod. „Někdy se stává, že naši zaměstnanci přijdou do kontaktu s agresivnějšími pacienty. Náš personál potřebuje vědět, jak se v této situaci zachovat a jak se případně bránit,“ vysvětlila Petra Horáková, mluvčí Rehabilitační nemocnice Beroun a Nemocnice Hořovice.

Sabine potrápila i druhý den. Zvedala střechy, znovu létaly trampolíny ze zahrad

11. 2. 2020 | I druhý den dokázala bouře Sabine potrápit obyvatele Berounska. Třebaže se už nejednalo o takové množství událostí, jako to mu bylo první den, i tak museli hasiči k několika vyrazit. „Od pondělní 21. hodiny máme nahlášených 12 událostí, z toho z nich většina souvisí s větrem,“ uvedla Tereza Fliegerová, mluvčí středočeských hasičů. A ani v dalších hodinách nebyl klid.

FOTOKVÍZ: Poznáte město na Berounsku?

11. 2. 2020 | Všímáte si svého okolí? Samozřejmě ano. Ale poznáte města a obce na Berounsku podle detailů, které pro vás zachytil hledáček redakčního fotoaparátu? Zkuste to s naším novým fotokvízem. Poznáte, odkud vám snímky přinášíme tentokrát?

Orkán Sabine řádil i na Berounsku

10. 2. 2020 | /FOTOGALERIE, VIDEO/ Poměrně zvláštní pohled čekal obyvatele Vysokého Újezdu, kdy kvůli orkánu na zahradě jednoho domu poletovala trampolína. Ani to se neváhal orkán Sabine zvednout a 'přestěhovat'. To není ale jediný následek silného větru. Slova ministra Karla Havlíčka o nabíjení si mobilu kvůli blížícímu se orkánu nebylo radno brát na lehkou váhu. Po nočním řádění orkánu Sabine se bez proudu ocitly i domácnosti na Berounsku. ...

Pohlednice z minulosti: Z historie města Hořovice

9. 2. 2020 | /FOTOGALERIE/ O založení města Hořovice se nedochovaly přesné zprávy, neboť zakládací listina shořela patrně při velkém požáru města v roce 1540, který zničil i ostatní městské písemnosti včetně privilegií. Její obsah však ještě zmiňuje ve svém urbáři z roku 1648 tehdejší regent panství Jakub Veltrubský. Podle tohoto záznamu můžeme založení města klást mezi roky 1303 a 1322.

200 let od narození Boženy Němcové: Babička čtenářům není příliš srozumitelná

9. 2. 2020 | Pro jedny nedocenitelná klasika, kterou musejí znát všichni; pro jiné zase archaická literatura, které se špatně rozumí. Takový popis by se dal použít na širokou škálu knih na doporučených seznamech literatury, se kterými se studenti musejí popasovat. Nedávno jsme si připomínali 200 let od narození Boženy Němcové. Jak se ale ukazuje, její klasika Babička už příliš netáhne.

Další místa na parkování. Řidičům v Berouně by se mohlo ulevit

9. 2. 2020 | Berounští řidiči se potýkají s nedostatkem parkovacích míst, jako ostatně většina středočeských měst. Částečně by mohlo pomoci parkování u budovy Policie ČR. To prošlo změnou v počtu vyhrazených parkovacích stání. Část parkoviště však může používat i veřejnost; je to tak kvůli dohodě, kdy pozemky v lokalitě patří sice městu, ale stavba samotného parkoviště patří policii.

Městská policie v Hořovicích převzala nový automobil

8. 2. 2020 | /FOTOGALERIE/ Městské policii v Hořovicích byl v pátek 7. února slavnostně předán nový automobil značky Škoda. Vozidlo zakoupila společnost NH Hospital - Nemocnice Hořovice. Slavnostního aktu se zúčastnili provozně-technický náměstek Nemocnice Hořovice Tomáš Petsinis, starosta města Jiří Peřina a Světlana Dardová z městské policie.

Beroun má vlastní registr psů. Na kontrolu čipů ale nemají strážníci kapacity

7. 2. 2020 | Řada pejskařů se v uplynulých týdnech ptala, jak to je s evidencí očipovaných psů, když existuje několik registrů, kam lze číslo čipu - a tedy i psa zavést. Jedná se o reakci na novelu zákona, kdy očkování proti vzteklině bude platné pouze v případě, kdy je pes očipovaný.

V plánu mají Všeradice vyřešit problémy s kanalizací i pitnou vodou

6. 2. 2020 | Vedení obce Všeradice počítá tento rok s několika významnými investicemi. Jedna z nich má vést například k řešení problémů s kanalizací a pitnou vodou. Důležitou záležitostí bude rozšíření čistírny odpadních vod. Ta nyní pracuje na hranici přetížení a představitelé obce by rádi v nejkratší možné době zahájili její rozšíření.

Zdravotní klauni chodí za dětmi na trvalé přístrojové podpoře v Hořovicích

5. 2. 2020 | Zdravotní klauni navštěvují děti v nemocnicích po celých Čechách; týká se to i pracovišť se specifickým režimem, jako na oddělení následné intenzivní péče v Nemocnici Hořovice, kde dětští pacienti potřebují stálou přístrojovou podporu. Na výbuchy smíchu byste tam ale čekali marně.

Participativní rozpočet v Berouně startuje. Teď ještě v zjednodušené formě

4. 2. 2020 | Občané Berouna se nyní budou ještě více podílet na řízení města; dostanou k tomu šanci v podobě participativního rozpočtu. Tedy rozpočtu, ve kterém si budou moci vybírat, co dostane finanční podporu. Letos to bude ještě ve zjednodušené formě.

V nemocnicích zakázali návštěvy

3. 2. 2020 | Na návštěvy v nemocnicích budete muset na nějaký čas zapomenout. Má to na svědomí zvýšený výskyt respiračních onemocnění. Takový je důvod, proč Nemocnice Hořovice a Rehabilitační nemocnice Beroun vyhlásily zákaz návštěv. „Na základě zvýšeného výskytu respiračních onemocnění s dnešní platností vyhlašujeme do odvolání zákaz návštěv na všech pracovištích nemocnice,“ zní vyjádření.

Rekonstrukce bazénu na Velkém sídlišti by měla být dokončena v termínu

3. 2. 2020 | Aktuální rekonstrukce venkovního bazénu na Velkém sídlišti v Berouně pokračuje. V současné době nic nenasvědčuje tomu, že by se neměla stihnout v termínu. Stále tak platí varianta, že by se mělo zrekonstruované venkovní koupaliště v Berouně otevírat s novou sezonou. Uvedl to berounský místostarosta Michal Mišina.

Zdroj: Berounský deník - zprávy - berounsky.denik.cz
22:12:12 | 17.02.2020Vláda zvýší od 1. dubna životní a existenční minimum

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) prosadila nařízení vlády, kterým se od 1. dubna 2020 zvyšuje životní a existenční minimum o 13,2 %. Životní minimum pro jednotlivce se tak zvýší o 450 Kč na 3 860 Kč a existenční minimum ...

Celní správa zabavila při razii přes 200 hracích automatů

14.02.2020 | Zpravodajství

Více než 200 nelegálních automatů zabavila Celní správa během několikadenní razie zaměřené na kontrolu dodržování zákona o hazardních hrách. Kontrolní ...

Na zámku záleží: Pravidlo pěti minut ochrání váš majetek

14.02.2020 | Další

Ani v loňském roce zloději v ČR nepolevili a vloupáním do domů a bytů způsobili škody za více než 334 milionů. Ochránit majetek před nezvanou návštěvo ...Pondělí 17.2.2020
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezký kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2020 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.