BerounDnes.cz
BerounDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Berounský deník - zprávy

Z regionu

Berounský deník - zprávy Zdroj: Berounský deník - zprávy |

PODÍVEJTE SE: V Berouně si připomněli výročí vzniku republiky

27. 10. 2021 | Za přítomnosti asi padesátky přihlížejících se ve středu 27. října na Husově náměstí v Berouně uskutečnil pietní akt k připomenutí 103. výročí vzniku samostatného českoslovanského státu. Slunečného odpoledne se zúčastnili představitelé města, členové Českého svazu bojovníků za svobodu, berounští sokolové, členové Československé obce legionářské a členové skautského střediska Radost a naděje.

Beroun slaví 30 let partnerství s městem Goslar. Výročí připomínají lavičky

27. 10. 2021 | /FOTOGALERIE/ Nové lavičky byly představeny k příležitosti 30 let partnerství Berouna a německého města Goslar. K slavnostnímu odhalení došlo odpoledne v pondělí 25. října. Aktu se zúčastnili zástupci obou měst a nové lavičky se nacházejí u chodníku, který spojuje ulice Hornohradební a Na Parkáně.

OBRAZEM: Cyklisté v Berouně dostali nové piktogramové koridory

27. 10. 2021 | V ulici Za Městskou horou a v Kollárově ulici v Berouně jsou na silnici nové piktogramy. Ty jsou připravovány v souvislosti s takzvaným integračním opatřením cyklodopravy a naznačují účastníkům silničního provozu stopu průjezdu cyklistů. Ti novinku mohou využívat jíž přes týden, a to od předminulého víkendu, kdy byly namalovány.

Na Berounsku se zvedl zájem o očkování. V obou nemocnicích platí zákaz návštěv

26. 10. 2021 | Kvůli zhoršení vývoje epidemie vláda zpřísňuje koronavirové restrikce. Od tohoto pondělí platí kratší platnost PCR i antigenních testů a doba nařízené karantény. Navíc od prvního listopadového dne končí proplácení testů zdravotní pojišťovnou. V této souvislosti v regionálních nemocnicích už tedy platí, až na výjimky, zákaz návštěv a museli také rozšířit očkovací tým.

Nová kniha prozradí čtenáři „nej“ houby, které rostou v regionu

26. 10. 2021 | /FOTOGALERIE/ Křest nové knihy Houby Berounska a Hořovicka se ve čtvrtek 21. října kvůli silnému větru uskutečnil v přitemněných prostorách muzea Českého krasu.

Elixír do škol: Když se děti těší na hodiny fyziky

26. 10. 2021 | /FOTOGALERIE/ Základní škola v Loděnici zahájila činnost v rámci fyzikálního regionálního centra Elixír do škol, projektem, který prostřednictvím učitelů a regionálních center podporuje rozvoj technického a přírodovědného vzdělávání v Česku. Ve středu 6. října proběhlo právě na loděnické základní škole vůbec první z takovýchto setkání, které slouží ke sdílení vědomostí a inspirace.

Skály nad silnicí u Berounky čeká sanace. Nebude to ale hned

25. 10. 2021 | Trvalého zajištění se mají dočkat nestabilní skalní masivy nad silnicemi druhé třídy u Berounky na Rakovnicku a Berounsku, jejichž stav je označován jako havarijní - s možným ohrožením pro provoz na silnicích pádem kamení či sesuvem zeminy. Z aktuálního rozhodnutí krajských radních plyne, že se konkrétně jedná o úseky silnic číslo II/116 (u Srbska a Hostimi) a II/201 (u Velké Bukové).

Studenti z Hlinek budou doma celý týden, většina škol ředitelské volno nevyhlásí

23. 10. 2021 | Se zhoršující se epidemiologickou situací hygienici v hlavním městě doporučili ředitelům základních škol příští pondělí a úterý vyhlásit ředitelské volno. Cílem doporučení je, aby se děti devět dní v kuse nepotkaly, čímž by se šíření nákazy v pražských školách mohlo přerušit. Na druhou stranu epidemiologická situace je ve středních Čechách mnohem příznivější, krajská hygiena zatím žádné takové doporučení vydávat nebude. Nicméně ředitelé se mohou přesto tímto doporučením řídit. ...

PODÍVEJTE SE: Děti experimentovaly se suchým ledem. Do Berouna zavítal EDUbus

22. 10. 2021 | EDUbus je mobilní polytechnická laboratoř, která objíždí školy a učitelům a žákům představuje a popularizuje různé obory pomocí aktivní výuky či různých výkladových experimentů. Na berounské 2. základní škole se žáci deváté třídy seznámili se suchým ledem.

PODÍVEJTE SE: Silný vítr nešetřil ani Berounsko

21. 10. 2021 | Podle průběžných zpráv, které hasiči poskytli kolem 13. hodiny, patřil berounský region společně s okresem Kladno k nejvíce větrem postiženým oblastem ve středních Čechách. K třetí hodině odpolední měli od rána zaznamenáno již 77 případů.

OBRAZEM: Při rekonstrukci tratě mezi Berounem a Hýskovem pomáhal obří stroj

21. 10. 2021 | V rámci výluky na trati mezi Hýskovem a Berounem – Závodí byly rekonstruovány již čtyři přejezdy a přechod pro pěší. Součástí stavby je i kompletní demolice tří drážních objektů. Při práci společnost Strabag Rail ve dnech 18. až 20. října nasadila i obnovovací stroj Matisa P95, který si půjčila od mateřského koncernu.

Obce podél řeky Berounky si samy budou svážet odpad. Založily dobrovolný svazek

21. 10. 2021 | /FOTOGALERIE/ V městském sále v Černošicích došlo v pátek 8. října k založení Dobrovolného svazku obcí, jehož společným cílem je si zajisti vlastní odpadové hospodářství. Do svazku vstoupilo celkem šestnáct obcí ležících v blízkosti dolního toku Berounky. Slavnostní podpis zakladatelské smlouvy nového svazku se uskutečnil za přítomnosti všech šestnácti starostů.

PODÍVEJTE SE: Kolony přes šest kilometrů. Provoz na dálnici D5 ochromily opravy

20. 10. 2021 | Silničáři se ve středu od brzkých ranních hodin pustili do oprav povrchu v pravém pruhu dálnice D5 směrem na Plzeň u sjezdu číslo 28 na Zdice a Žebrák. Kolona se začala tvořit prakticky okamžitě a kolem půl osmé ráno řidiči nabírali už desetiminutové zpoždění.

Jeskyňáři uzavřeli jeskyně v Českém krasu. Po bezohledných lidech uklízejí odpad

19. 10. 2021 | /FOTOGALERIE/ Jedním z klenotů Českého krasu jsou krasové jeskyně, kterých se v oblasti nachází desítky. Jen základní organizace Jeskyňáři Tetín jich ve svém domovském území evidují přes stovku. Ovšem vchod do některých jeskyní speleologové uzavřeli. Důvodem je bezohledné chování některých návštěvníků, které jeskyně poškozují. Zájemci se tak do těchto jeskyní mohou podívat jen po předchozí domluvě. ...

I v Berouně si bývalí klienti Bohemia Energy spěchali zajistit nového dodavatele

18. 10. 2021 | /FOTOGALERIE/ U kontaktního místa společnosti ČEZ v Holandské ulici v Berouně se v pondělí 18. října odpoledne tvořila fronta lidí. Ti si po krachu Bohemia Energy přispěchali dojednat nového dodatele elektřiny. 

Prostranství u OC Hvězda se oprav dočká později. Beroun zkouší získat dotace

18. 10. 2021 | /FOTOGALERIE/ Procházkou prostranstvím před berounským obchodní domem Hvězda se lidé vracejí zpět v čase do šedivých dob před rokem 1989. Ponurá atmosféra, která je typickým ztělesněním architektonického socialistického realismu, se měla začít měnit už teď na podzim. Práce ale zatím nezačaly.

Na Drakiádě v Králově Dvoře létalo přes sto soutěžních draků

17. 10. 2021 | /FOTOGALERIE/ Na králodvorské louce v lokalitě Bora se odehrála v neděli 17. října oblíbená Drakiáda. Kolem půl třetí už bylo přihlášeno více než 100 soutěžních draků. Deset nejlepších poté ohodnotila tajná porota, která se mezi soutěžícími pohybovala a dělala si poznámky.

Závodníky přivítal třetí ročník Bezdědické prakyády

17. 10. 2021 | /FOTOGALERIE/ Pro někoho historická zbraň, pro jiné příčina rozbitých oken s důsledkem rodičovských pohlavků, pro bezdědické občany je už třetím rokem prak sportovním náčiním přichystaným na místní prakyádu.

OBRAZEM: Dobrovolníci vysadili v Levandulovém údolí stromy a ovocné keře

16. 10. 2021 | S podporou Nadace Tipsport se v Levandulovém údolí u Chodouně opět sázely jak stromky, tak tentokrát i ovocné keře. Práce se v pátek 15. října chopili zaměstnanci společnosti Tipsport a děti z berounské soukromé základní školy VIA, kterou nadace zřizuje. Po akci přišel vhod vyhladovělým dobrovolníkům špekáček a pro ty, co neholdují masu, byl připraven i vegetariánský guláš.

Zpoždění na vlakové lince z Berouna do Prahy potrvají ještě čtyři roky

15. 10. 2021 | Otravná zpoždění, které nabírají vlaky na trati 171 mezi Prahou a Berounem, jen tak nezmizí. To v sálu hořovické radnice potvrdil středočeský radní pro oblast veřejné dopravy Petr Borecký při setkání hejtmanky Petry Peckové se starosty obcí z Berounska. Trasa je momentálně na maximální kapacitě a ideální řešení neexistuje. Cestující budou tedy muset vydržet až do roku 2026, kdy by měly být opravné práce dokončené. ...

Zdroj: Berounský deník - zprávy - berounsky.denik.cz
22:13:31 | 27.10.2021Zpravodajství BerounDnes.cz

Středočeská muzea a galerie zvou na státní svátek k návštěvě za symbolické vstupné

28. říjen je již tradičně dnem státního svátku a vzniku samostatného Československa. A na tento den připadají i Oslavy Dne Středočeského kraje. Při této příležitosti nabízejí středočeská muzea a galerie zřizovaná krajem kulturní programy pro širokou ...

Policie zadržela muže krátce po předání peněz za zakoupené konopí

PŘÍBRAM - Snažili se být neviditelní, skrytí, konspirativní - i přesto je kriminalisté v rámci akce "PIRÁTI" všechny zadrželi a "utnuli" tím slibně ro ...

Občané Berouna rozhodli: Chtějí revitalizaci Zábranského parku

Podruhé v historii mohli obyvatelé Berouna rozhodovat o tom, kam město investuje 1 milion korun. V rámci participativního rozpočtu mohli až do polovin ...

V Mladé Boleslavi zemřel po rvačce muž. Soud poslal 48letého útočníka do vazby.

Mladoboleslavští kriminalisté prověřovali případ podezřelého úmrtí na Mladoboleslavsku v části města Podlázky, kde byl ve středu nalezen 50letý muž be ...

Edubus: mobilní polytechnická laboratoř nadchla berounské školáky

Školáci z Berouna i blízkého okolí mají v těchto dnech zpestřenou výuku. Do města totiž zavítal Edubus - mobilní polytechnická laboratoř. ...Středa 27.10.2021
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2021 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.