BerounDnes.cz
BerounDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu

Aktuálně z regionu | Beroun a Středočeský kraj

OBRAZEM: Bývalo tam smetiště. Nyní je z někdejší vápenice technická památka

16. 5. 2022 | Slavnostní zpřístupnění historické vápenné pece se uskutečnilo v sobotu 14. května v Koněprusech. Víkendová akce byla vyvrcholením více než dvouletého snažení skupiny místních dobrovolníků. Nadšenci tam ve svém volném čase společně odpracovali více než tři sta hodin. Další fází bude nákladná restaurace objektu.

OBRAZEM: Mažoretky Berounské hvězdičky zpestřily přestávku fotbalového utkání

14. 5. 2022 | Poločasovou přestávku zápasu králodvorských Cábelíků s rezervou pražské Slavie Fortuna ČFL A v pátek 13. května zpestřily svým vystoupením mažoretky Berounské hvězdičky.

PODÍVEJTE SE: Tahákem veletrhu firem bylo Lamborghini za 6,5 milionu korun

14. 5. 2022 | Veletrh firem, které studentům technických oborů představily svojí činnost a možnost uplatnění, se uskutečnil v pátek 13. května na dvoře Střední odborné školy a Středního odborného učiliště Beroun-Hlinky. Pravděpodobně největší atrakcí byla předváděčka stylového SUV Lamborghini Urus za 6,5 milionu korun. Na akci byl pozvány také žáci berounských základních škol.

OBRAZEM: Na berounské pedagogické škole maturovaly dálkařky z výtvarného oboru

13. 5. 2022 | Na řadě středních školách začaly praktické maturity. Výjimkou není ani Střední pedagogická škola v Berouně, kde maturovaly dálkové studentky oboru Školní a předškolní pedagogiky. Jednou z volitelných praktických zkoušek je vedle hudební či sportovní výchovy také výtvarná výchova, při níž maturantky představily poutavé a zajímavé práce. Všechny zkoušku splnily.

OPUSTILI NÁS: Týdenní přehled zesnulých z Berounska

13. 5. 2022 | Ve spolupráci s hořovickou pohřební službou Pavla Zajíčka a berounskou pohřební službou Beran přinášíme jména zemřelých, s nimiž se jejich příbuzní a přátelé v uplynulých dnech rozloučili.

Zdroj: berounsky.denik.cz | Další zprávy »
20:11:58 | 17.05.2022

Rada Středočeského kraje projednala Strategii romské integrace

17. 5. 2022 | Rada projednala Strategii romské integrace Středočeského kraje do roku 2026 a doporučila ji ke schválení zastupitelstvu.

80 let od války: Heydrich a Panenské Břežany, vypálení Lidic

17. 5. 2022 | Ve středních Čechách se lze po stopách odboje vydat na mnohá další místa i do přírody.

Vodíkové autobusy by v kraji mohly vyjet již v roce 2024

17. 5. 2022 | Rada kraje na svém zasedání schválila memorandum o vzájemné spolupráci na projektu nákupu vodíkových autobusů mezi Středočeským krajem, Integrovanou dopravou Středočeského kraje (IDSK), společností ČEZ a dopravní firmou MARTIN UHER bus.

Rada Středočeského kraje podpořila rozšíření sítě vodovodních řadů

16. 5. 2022 | Středočeský kraj podporuje propojení vodohospodářských soustav tak, aby občané měli dostatek pitné vody.

Březohorská důlní katastrofa si před 130 lety vyžádala 319 životů

15. 5. 2022 | V úterý 31. května tomu bude přesně 130 let, kdy na dole Marie vypukl požár, který se postupně rozšířil i do dalších šachet březohorského revíru. Požár si vyžádal 319 obětí z řad horníků a záchranářů.

Zdroj: stredoceskenovinky.cz | Další zprávy »
20:12:00 | 17.05.2022

Šmírbuch jazyka unijního. Komentář Štěpána Chába

Šmírbuch jazyka unijního. Komentář Štěpána Chába

16. 5. 2022 | V Evropské komisi se pochlapili a podle vzoru totalitních režimů celého světa se rozhodli šmírovat veškerou internetovou komunikaci, která probíhá mezi obyvateli členských států unie. A to nejen prostřednictvím e-mailu, ale i chatovacích klientů a cloudových úložišť. Cíl je jasný, pochytat ty, kteří rozšiřují po světě dětskou pornografii. Cíl bohulibý, prostředek jako z manuálu pro domácí výrobu falešných vlajek. ...

Zmenšená lidská hlavička jako suvenýr z Caracasu. S cestovatelem Vojtěchem Alberto Slámou popáté do Venezuely

Zmenšená lidská hlavička jako suvenýr z Caracasu. S cestovatelem Vojtěchem Alberto Slámou popáté do Venezuely

14. 5. 2022 | Vítr si lehce pohrával s jejími dlouhými černými vlasy, když tak smutně ležela na kraji špinavého pultu malého krámku na předměstí venezuelského hlavního města Caracasu. Ne, opravdu ji nešlo minout bez povšimnutí. A nebyla ani tak drahá. Zkrátka jsem si ji koupil, a teprve potom jsem začal přemýšlet, co s ní. Co mám dělat s touhle zpropadenou tsansou, k čemu je mi vůbec dobrá a jak ji vlastně převezu přes hranice? ...

Jak jsem u Mariupolu pásl krávy; pokračování studijní cesty za výukou ruštiny. Pojďme hovořit o školství s učitelem

Jak jsem u Mariupolu pásl krávy; pokračování studijní cesty za výukou ruštiny. Pojďme hovořit o školství s učitelem

13. 5. 2022 | Minule jsem při popisu své studijní cesty skončil u ukrajinského motorestu, kde jsem se zúčastnil družného oběda místních mafiánů a policejní hlídky. Mafie a korupce byla v té době na Ukrajině obrovský problém, který bohužel nezmizel. Podnikatelé jsou tak vystaveni „dvojímu zdanění“. Nejprve je obere mafie společně s policií a následně i stát v rámci výběru daní. Není divu, že ještě před válkou tuto zemi opustilo okolo deseti miliónů lidí. ...

Jak přežít v přírodě a zachovat si chladnou hlavu

Jak přežít v přírodě a zachovat si chladnou hlavu

13. 5. 2022 | Na začátku května si více než 300 žáků ZŠ z Jinců a Příbrami vyzkoušelo, jaké úkoly musí v rámci své profese plnit vojáci. V rámci programu Příprava občanů k obraně státu (POKOS) se totiž uskutečnil Branný den s armádou u 13. dělostřeleckého pluku.

Nejen o zemi, která udělala „zrcadlovou“ chybu jako Ukrajina, za což ji zřejmě čekají stejné následky. Svět Tomáše Koloce

Nejen o zemi, která udělala „zrcadlovou“ chybu jako Ukrajina, za což ji zřejmě čekají stejné následky. Svět Tomáše Koloce

8. 5. 2022 | Středoasijská postsovětská republika Kazachstán se v těchto dnech stala nejslavnějším představitelem aktuálního celosvětového jevu. Míří do Guinnessovy knihy rekordů se svým nejpřejmenovávanějším hlavním městem (Akmola, po sovětizaci Celinograd, po kazachizaci po rozpadu SSSR Astana, nyní, po odstoupení dlouholetého kazašského prezidenta, respektive – jak tak dnes ve Střední Asii chodí – diktátora, Nursultana Nazarbajeva: Nursultan). Není ovšem zdaleka sama, a netýká se to zdaleka jen měst… ...

Zdroj: krajskelisty.cz/stredocesky-kraj/ | Další zprávy »
20:12:01 | 17.05.2022

Úterý 17.5.2022
Středočeský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2022 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.